MARMARİS MANŞET

OTELCİLERDEN ORTAK KARAR: “KONTENJANI KALDIRIRIZ”

OTELCİLERDEN ORTAK KARAR: “KONTENJANI KALDIRIRIZ”

Thomas Cook’un iflası ile büyük bir sıkıntı içine düşen Konaklama Tesisi işletmecileri’ne bir şokta İntourist Rusya firmasından geldi. İntourist Rusya’nın konaklama tesislerine yapılması gereken ödemelerde kesintiye gidileceği yönünde birtakım söylemlerin yayılması üzerine turizmciler, Güney Ege Turistik Otelciler Ve İşletmeciler Birliği (GETOB)  öncülüğünde toplanarak ortak karar aldı.

Toplantıda alınan kararda, İntourist Rusya’ya cüzi fiyatlarla kontenjan ayırdıklarını belirten konaklama tesisi işletmecileri, İntourist Rusya’ya bu desteğin Güney Ege’de bulunan ve çoğunluğunu küçük ve orta ölçekli konaklama tesislerin oluşturduğu işletmelerden geldiğinin unutulmamasını istediler.

İntourist Rusya’ya zaten normalin altında fiyatlarla yer verilmesine rağmen kesilen Eylül-Ekim fatura bedellerinin ödenmemiş olmasından duydukları rahatsızlığa dikkat çeken bölge turizmcileri  İntourist Rusya’nın yeni sahibi Neşet Koçkar’ın duyarlılık göstermesini ve alacaklarının kesintisiz ödenmesini istiyor. Turizmciler, biz zor zamanında İntourist Rusya’ya destek vermiştik, şimdi bu destek ve verdiğimiz hizmetin karşılığı İntourist’ten istemek en doğal hakkımızdır dedi.

OTELCİLERDEN BİRLİKTE HAREKET ETME KARARI

Bilindiği üzere 2019 turizm sezonunun sona ermesiyle birlikte Thomas Cook’un iflası ile başlayan süreçte bölgemizde bulunan ve birçoğunu GETOB üyesi işletmelerin oluşturduğu konaklama tesisi işletmecileri sıkıntılı bir döneme girmişti. Özellikle son günlerde Intourist Rusya firması tarafından konaklama tesislerine yapılması gereken ödemelerde kesintiye gidileceği yönünde birtakım söylemlerin yayılması üzerine adeta şok yaşayan bölge otelcileri GETOB öncülüğünde önceki gün bir araya gelerek birlikte hareket etme kararı aldı.Toplantıda görüş birliğine varan işletme yetkilileri alacaklarının tahsili konusunda kararlı olduklarını belirttiler.

INTOURİST RUSYA’YA CÜZİ FİYATLARLA KONTENJAN AYIRDIK

Yapılan toplantıda Thomas Cook’un iflasının hemen sonrasında İntourist Rusya üst düzey yetkilisinin “Ege ve Akdeniz’e Sarpedon Travel üzerinden gelen rezervasyonlarda herhangi bir sıkıntı yok, kış ve yaz operasyonları İntourist Rusya olarak devam edecek” şeklinde yaptığı açıklamalara destek olmak üzere İntourist Rusya’ya cüzi fiyatlarla kontenjan ayırdıklarını belirten konaklama tesisi işletmecileri, bu desteğin Güney Ege’de bulunan ve çoğunluğunu küçük ve orta ölçekli konaklama tesislerin oluşturduğu işletmelerden geldiğinin unutulmamasını istediler.

NEŞET KOÇKAR DUYARLILIK GÖSTERMELİ

Thomas Cook’un iflasıyla başlayan sıkıntılı dönemde İntourist Rusya’ya zaten normalin altında fiyatlarla yer verilmesine rağmen kesilen Eylül-Ekim fatura bedellerinin ödenmemiş olmasından duydukaları rahatsızlığa dikkat çeken bölge turizmcileri Sayın Neşet Koçkar’ın duyarlılık göstermesini ve alacaklarının kesintisiz ödenmesini bekliyorlar.

INTOURİST RUSYA’NIN ZOR ZAMANINDA DESTEK VERDİK

Farklı isimler ve gerekçelerle alacaklarından kesinti yapılmasını kesinlikle kabul etmeyeceklerinin altını çizen işletmeciler, “Biz zor zamanında İntourist Rusya’ya destek vermiştik, şimdi bu destek ve verdiğimiz hizmetin karşılığı İntourist’ten istemek en doğal hakkımızdır. Bazı duyumlarda alacaklarımızdan birtakım kesintiler yapılacağı ifade ediliyor. Bu tam bir fiyasko olur.

Böyle bir yola gidilirse bizler de tüm bölge tesisleri olarak GETOB öncülüğünde birlikte hareket ederek kontenjan verilmemesi dahil bir takım kararlar almak durumunda kalacağız. Bu durumdan zarar gören sadece biz olmayacağız, sayın Neşet Koçkar’ın bizlerin haklı talebini görmezden geleceğini düşünmüyoruz” dediler.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!