MARMARİS MANŞET

ÖZEL ÇOCUKLAR BAŞKAN OKTAY’IN KONUĞU OLDU

ÖZEL ÇOCUKLAR BAŞKAN OKTAY’IN KONUĞU OLDU

Samsun Atakum Özel Eğitim 3. Kademe Uygulama Okulu öğrenci ve velileri “Gezerek engelleri aşıyoruz” projesi kapsamında çıktıkları Ege gezisinde Marmaris’e de gelerek Başkan Mehmet Oktay’ın konuğu oldu. Başkan Mehmet Oktay ziyarette Muğla’da başlatılan kısa mola çalışmasının önümüzdeki günlerde Fethiye’den sonra Marmaris’te de hayata geçirilmesi için çalışmalara başlandığını kaydetti.

Samsun Atakum Özel Eğitim 3. Kademe Uygulama Okulu’nda eğitim gören orta düzeyde zihinsel engelli, otistik ve down sendromlu çocuklar aileleriyle birlikte Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay’ı ziyaret etti. Özel çocukların sosyalleşerek hayata kazandırılması amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı’nın desteğiyle Ege Bölgesi’nde geziye çıktıklarını belirten okul müdürü Mustafa Yiğit, kendilerini ağırladığı için Başkan Mehmet Oktay’a teşekkür etti. Başkan Oktay da son yıllarda engelli özel bireylerin daha çok hayatın içinde yer aldıklarını ifade ederek, bizim de amacımız Marmaris’i bu yönde daha fazla geliştirmek” dedi.

HER ZAMAN ENGELLİ KARDEŞLERİMİZİN YANINDAYIZ

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nce Menteşe ve Fethiye’de açılan engelli bireylere sahip ailelerin engelli bireylerini süreli olarak bırakabilecekleri kısa mola adlı tesisin Marmaris’te de açılması için çalışmalara başlandığı bilgisini de paylaşan Başkan Oktay “Yerel yönetim olarak her zaman engelli kardeşlerimizin ve ailelerinin yanındayız” ifadelerini kullandı. Eğitmenlerinin yardımıyla çocuklar tarafından yapılan Atatürk Portresi’ni Başkan Oktay’a hediye eden misafirler fotoğraf çekiminin ardından Belediyeden ayrıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!