MARMARİS MANŞET

Palmiyelere yazlık bakım

Palmiyelere yazlık bakım

Marmaris Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Marmaris’in sembolü haline gelmiş palmiye ağaçlarına rutin yaz bakımı yapılıyor.

Marmaris Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yaz ayının gelmesi ile birlikte alt yaprakları kuruyan palmiyelerin buda işlemleri devam ediyor. Marmaris’in bir çok caddesinde bulunan ve Marmaris’in imgesi haline gelen palmiyelere bakım yapılıyor. Bir süre önce palmiyelerin bakımına başlayan Marmaris Belediyesi çalışmalar kapsamında Atatürk, Kordon ve Ulusal Egemenlik Caddesi, Hasan ışık, Kemal Elgin ve Cumhuriyet Bulvarı’nda ve Yeni Datça Yolu’nda sayıları 500’ü geçen palmiyeye bakım yapıyor.

Marmaris ile özdeşleşen palmiyelerin uzayan ve kuruyan dalları kesilirken çevrede bulunan araçların da zarar görmemesi için bazı önlemler de alınıyor. Belediye yetkilileri, bakımsız palmiyelerin neden olduğu tehlikenin dışında görüntü kirliliğine de neden olduğunu belirterek yıllık bakımlarının aksatılmadan yapıldığını kaydetti. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin, vinç yardımıyla yürüttüğü çalışmalar hafta sonu tamamlanacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ