MARMARİS MANŞET

Pandemide 3. Ay

Covit 19 salgını tüm dünyada ekonomik hayatı felç edince sonunda ister istemez normalleşme programı başladı. Biraz da hızlı başladı. Sanki Corona tatile çıkmışçasına millet sokaklara taştı.
Birçok yerde, maske, mesafe ve hijyen koşullar adeta yok sayılarak, Bilim İ”nsanlarının önerilerine aldırılmadan bir Pandemi Kutlama Festivali başladı.
Pandemi konusunda el yordamı ve dene yanıl yöntemi ile bugüne dek ilerlendiği ve sürekli birbiri ile çelişen, bilim dışı kararlarla bu süreç yönetildiği için bu konuda artık eleştiri dahi yapmanın, sözüme yazık olacağının farkındayım.
Ne yazık ki iki dudak arasına sıkışan bir millet olarak, ortak akıl kültüründen uzak kalmanın daha da büyüyecek bir Pandemi dalgasına bizi sürüklememesi için tek temennimiz Allah korusundan ibarettir.
Neyse biz gelelim güzel Marmaris’imize ;
Son zamanlarda büyük şehirlerden epey gelen olmasına rağmen asıl turistik akın daha başlamadı.
Temmuz Ayı başında beklenen talep artışı ile Marmaris Pandemi konusunda gerçek sınavına başlayacaktır.
Her ne kadar Pandemi önlemleri, yerel yönetim ve mülki amirliğin öncülüğünde, tesisler ve işletmeler bazında yapılan bilgilendirme toplantıları ve sürdürülen denetimlerle en üst seviyeye çıkarılmış olsa da bütün iş gelen konukların konuya göstereceği hassasiyetle sınırlıdır.
Geçtiğimiz ay ülke çapında sürdürülen +65 protestoları ; yetkililerin deyimi ile her ne kadar “bunları galiba erken saldık” sözü ile amacına ulaşmış olsa da , halkını sürü zannedenler hala olayın ciddiyetinin farkında değillerdir.
Bizler Dünyanın en güzel yerinde, Marmaris’te yaşayan insanlarız.
Bu güzelliği örselemeyecek anlayıştaki tüm Dünya İnsanları ile de paylaşmaya hazırız.
Yeşilimizi soldurmayan, mavimizi gölgelemeyen, turizm ve sürdürülebilir yaşama katkıda bulunacak her öneriye de açığız.
Burada protesto; dünyaca ünlü sanatçıların sokakta klasik müzik konseri ile yapılır.
Belediye Başkanı Pazar’dan alışveriş yapar, filesini kendi taşır.
Belediye Başkan yardımcısı evde kalan +65 yaşlı gençlere “Bir ihtiyacınız var mı?” diyerek büyük bir nezaketle bizzat kendisi telefon eder.
Yerleşik esnaf müşterisine karşı son derece kibar ve saygılıdır.
Bu geleneği bozmaya kalkan sezonluk esnafın hatalarına karşı Yerel Yönetim, Mülki Amirlik, Oda’lar ve Meslek Birlikleri duyarlı olup, elbirliği ile gerekeni yaparlar.
Evcil hayvanlar bütün evlerde baş konuktur.
Pandemi savaşı sağlık kahramanlarına teşekkür ve şükran, sergilerle konserlerle yapılır Marmaris’te.
Kısacası Marmaris Kafasında Kültür Sanat Çiçekleri Açan İnsanların, yaşadığı, yerleştiği ve tatil yaptığı huzurlu bir yerdir(!) ya da en kısa zamanda böyle bir yer olacaktır.
Yaradan’ın bu kadar cömert davranarak bizlere emanet ettiği bu yerin korunması ve gelişmesine katkıda bulunan herkesin emeğine sağlık olsun.
Hoşça kalın, dostça kalın Pandemi önlemleri konusunda duyarlı davranarak sağlıklı kalın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!