MARMARİS MANŞET

PARA İLE HERŞEY OLUNUR MU?

Gökten ULUGERGERLİ

Yazarın şu ana kadar yazılmış 306 makalesi bulunuyor.

Aslında parasız hiçbir şey olunamaz. Paran varsa ağa da sensin paşa da. Bu halk deyişleri, günümüz yaşamında sadece ilave bir kelime daha almıştır. Artık sadece paralı olmak yetmiyor paraya ilave olarak bir de “arkalı” olmak gerekiyor. Yani hem “paran” hem de “arkan” olacak.

Peki, hem arkan hem de paran olursa her işi yaptırtabilir misin?  Bence mümkün. Günümüzün her kapıyı açan sihirli iki kelimesidir, para ve arka.

Yüz yılımızda var mı böyle birisi diye sorarsanız elbette var derim ve ABD eski başkan TRUMP’ u gösteririm. Hani Amerika demokrasinin simgesi idi, Hani insan hakları konusunda parmakla gösterilen bir ülke idi ve hani adil ve de adaletli dünyanın jandarması idi, idi, idi, idi… Trump’ ın taraftarları, Amerikalılara unutulmuş ve de beklenilmeyen malum bir olayı yaşattı. Amerikalılar şaşkın.

Sadece Amerikalılar mı, elbette değil, dünya ülkeleri şaşkın ve de tedirgin bir bekleyiş içerisindeler. Eskiden teröristler baskın yaparlardı Amerika’ ya ikiz kulelerde olduğu gibi şimdi Amerikalı vatandaşlar baskın yapar hale geldi.

AŞI

Aşı ile ilgili, bilmediklerimizi bize anlatacak, bilenler var mı?

Diyeceksiniz ki televizyon ve basılı yayın organları her gün sayfa sayfa, görselde saatlerce aşı konusu konuşuluyor. Konuşuluyor konuşulmasına da kafa karışıklığından başka neye yarıyor sorarım size.

Hayati bir mesele, yaşamı ilgilendiren bir mesele, sağlıklı bilgi ve yönlendirici kurallar sanki sabitlenmiş.

“Maske”

“Mesafe”

“Hijyen”

 “CEZA”

Maske mesafe birbirine girmiş hijyeni ise Allah bilir.  Geriye ne kaldı derseniz sadece elle tutulur CEZA. Cezaya da el insaf, ya 900 lira ya da üç bin yüz elli lira, yuva yıkar valla bu rakamlar, iki bilemedin üç kez bu cezayı yiyen, salgını bile arar hale gelir bu ekonomide.

Aşı derseniz iki bilinmeyenli tek denklem.

El açıp ALLAH a duadan gayrısı yok.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!