MARMARİS MANŞET

PAZARDA DEMLİ ÇAAAYYY

Gökten ULUGERGERLİ

Yazarın şu ana kadar yazılmış 306 makalesi bulunuyor.

Tüm dünya kilitlenmişken malum salgına, biz inanın ki o kadar rahatız ki sormayın gitsin. Sanki kurallar malum salgından korunmak için konulmamış.Bu mel’un salgın hastalığı nasıl yayarız nasıl bulaştırırız üzerine kurulmuştur.

Hayret ki ne hayret. Pazar günü pazara gideyim dedim. Vakit akşam üstü saat 17, civarıydı. Ne siz sorun ne de ben yazayım, mahşeri bir kalabalık, araçlardan yol bulamıyorsunuz, ve de pazarın giriş çıkışı tek kapıdan yapılıyor.

Pazarın içini sorarsanız,hilafsız her tezgah başında en az beş-on kişi.Hani derler ya iğne at yere düşmüyor, aynen öyle.

Bir an için sokağa çıkma yasagı geldi de benim haberim yok dedim kendi kendime. Telefonuma baktım öyle bir haber de yoktu.

Pazarın sadece etrafından dolaştım tam çıkacaktım ki, öyle bir sese odaklandım ki, tüylerim diken diken oldu.

DEMLİ ÇAYLAAAR!…

Ülkemizin,  tüm kurum ve kuruşlarında tüm sivil toplum ve özel mekanlarında, her türlü izzet ve ikram yasaklanmışken, yüzlerce kadın, erkek, çoluk çocuğun, yağmalarcasına alış veriş yaptığı bu pazarda, rahatlıkla çay servisi yapılmakta olduğuna ne yazık ki üzülerek, çaresiz şahit oldum.

Tüm ülke malum salgından kurtulabilme ümidi ile alınan tedbirlere dört elle sarılmaya çalışırken bizim  pazarımdaki bu halin ne denli düşündürücü olduğunu kelimelerle anlatamaz oldum.

Hiç merak etmeyin sayın Marmaris yaşayanları, bizde bu umursamamazlık bu sorumsuzluk oldukca, pek yakında Marmaris girişine, bu ilçe karantinaya alınmıştır tabelalasını görürseniz sakın şaşırmayın.

Ha, bu pazarın adını mı sordunuz?  Beldibi pazarı.Diğer toplu mekanları da gezenler anlatsın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!