MARMARİS MANŞET

Pazarlarda Sıkı Denetim Sürüyor

Pazarlarda Sıkı Denetim Sürüyor

Yatağan İlçe merkezinde çarşamba günü kurulan sebze ve meyve pazarında koronavirüs (Covit 19) salgın hastalığı ile etkin mücadele kapsamında denetimler en üst seviyede gerçekleştirildi.
Bilindiği gibi Yatağan İlçesinde büyük bir kararlılıkla Koronavirüs (Covit 19) salgın hastalığı ile etkin mücadele kapsamında denetimler gerçekleştiriliyor. Denetimlerin gerçekleştirildiği yerlerden birisi de İlçe merkezinde çarşamba ve cumartesi günleri kurulan sebze ve meyve pazarları. İlçe Kaymakamlığının koordinesinde İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Belediye Başkanlığı, İlçe Tarım Müdürlüğü ve İlçe Sağlık Müdürlüğü görevlileri tarafından gerçekleştirilen denetimler büyük bir kararlılıkla sürdürülürken, çarşamba pazarında denetimler en üst seviyelerde gerçekleştirildi.İlçe Emniyet Müdürü Tümer Yılmaz ‘ın, İlçe Sağlık Müdürü Fırat Yazıcı ‘nın ve İlçe Tarım Müdürü Ayşe Didem Biber ‘in de bizzat katıldıkları denetimlerde Koronavirüs (Covit 19) salgın hastalığı ile etkin mücadele kapsamında alınan tedbirlere uymayanlara çok sayıda ceza yazıldı.
Görevliler gerek pazarcı esnafını gerek ise pazara alış veriş için gelen vatandaşları maske takmanının gerekliliği, sosyal mesafenin korunması ve hijyet kuralları hakkında özel olarak hazırlatılan afişlerlele de sık sık bilgilendirirken, polis ve zabıta araçlarından da gün boyu bilgilendirici anonslar yapıldı.
Ayrıca Yatağan İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerinden oluşan özel ekip ise internet bağlantılı tablet bigisayar ve cep telefonlarından da sadece Yatağan İlçesinde ikamet eden vatandaşların değil aynı zamanda da Yatağan İlçesine ilçe dışından gelen vatandaşların haklarında karantına tedbiri uygulanıp uygulanmadığı da tespit edildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!