MARMARİS MANŞET

PROJE İLE OLAYLARA ETKİLİ MÜDAHALE

PROJE İLE OLAYLARA ETKİLİ MÜDAHALE

Genel Kolluk Özel Güvenlik işbirliği ve entegrasyon projesi (KAAN) eğitimleri Marmaris’te başladı.

Nisan 2019’da İstanbul’da uygulanmaya başlanan ve ardından 5 büyükşehirde daha olumlu sonuçlar alınan KAAN projesinin Muğla genelinde uygulanması için düğmeye basıldı. Kamu güvenliğini tamamlayıcı mahiyette görev yapan özel güvenlik görevlilerinin, öncelikle kamu hastaneleri, eğitim kurumları, havalimanları, alışveriş merkezleri, park ve bahçeler ile toplu taşıma sistemlerinde olmak üzere, devamında görev yaptıkları tüm alanlarda, amacına uygun, etkin, verimli, sürdürülebilir, ölçülebilir ve denetlenebilir güvenlik hizmeti sunmasını sağlamak, bu yerlerde görev yapan özel güvenlik görevlilerinin, genel kolluk ile etkili iletişim, etkin işbirliği, koordinasyon ve birlikte çalışmasıyla olay meydana gelmeden suçu önlemek, meydana gelen olayları en seri şekilde genel kolluğa bildirmek, devam eden olaylara gerekli müdahaleyi yapmak, olay yeri ve delillerini muhafaza ederek genel kolluğa teslim etmek üzere Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı tarafından hazırlanan, “Genel Kolluk Özel Güvenlik İşbirliği ve Entegrasyon Projesi (KAAN)” Marmaris’te başladı.

 Marmaris Armutalan Kültür Merkezinde yapılan projenin eğitim seminerine Muğla Emniyet Müdürü Yardımcısı Ercan Aykan, Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Özel Güvenlik Şube Müdürü Cüneyt Bilen, Marmaris İlçe Emniyet Müdürü Namık Söylemez, İlçe Emniyet Müdürlüğü personeli ile tüm kurum ve özel şirketlerin özel güvenlik amir ve müdürleri ile güvenlik personeli katıldı. Proje ile çeşitli kurumlarda görev yapan özel güvenlikler, sistem üzerinden asayiş başta olmak üzere aksaklık ve sorunları polise iletecek. Böylelikle olaylara daha hızlı müdahale sağlanacak. Polis Başmüfettişleri 1. Sınıf Emniyet Müdürü Hakan Karahan ve 1. Sınıf Emniyet Müdürü Mehmet Semih Süer tarafından ‘KAAN’ projesi hakkında katılımcılara sunum yapıldı.

Proje ile olaylara daha etkili müdahale yapılacağını belirten 1. Sınıf Emniyet Müdürü  Mehmet Semih Süer, anında müdahalenin önemini vurguladı.  Mehmet Semih Süer, Koruma ve güvenlik hizmeti almak isteyen kurum veya kişilerin valilik izni almak zorunda olduğunu, izni olmayan yerde özel güvenlik hizmeti verilemeyeceğini söyledi.  Özel Güvenlik hakkında bilgileri aktaran Süer son olarak şu ifadelere yer verdi, “Kişilerin, özel güvenlik görevlisi olarak istihdam edebilmesi için ‘Çalışma İzni’ alarak ÖGG kimliği çıkarması zorunludur. bunu yapmayanların çalıştırma yetkisi bulunmaz. Görev alanı, görev süresi içerisinde görülebilecek şekilde taşınmalıdır. Üzerinde kimlik kartı olmayan ÖG görevlileri yetkilerini kullanamazlar. Özel güvenlik görevleri silahlarını görev alanı dışına çıkaramaz.”

BURCU ÇELİK

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!