MARMARİS MANŞET

PUTİN GİDİYOR MU?

Metin CANGÖR

Yazarın şu ana kadar yazılmış 384 makalesi bulunuyor.

Evet bugün bütün Avrupa’da en önemli konu bu. Rusya’dan güvenilir kaynaklardan bildirildiğine göre Yılbaşından sonra Rus yönetiminde bazı değişiklikler olacak ve Wladimir Putin’in görevi bırakması bile çok mümkün deniyor.

Putin’in bazı hastalıklardan ciddi şekilde rahatsız olması ve kızlarının kendisine görevi bırakması için büyük baskı yaptığı bildiriliyor.
Bilindiği gibi Putin, St. Petersburg’lu ve hukuk fakültesi mezunu. Daha sonra Rus istihbarat teşkilatı KGB tarafından eğitildi ve Rusya Başkanı olmadan en son Doğu Almanya’da Rus işgal kuvvetleri istihbarat başkanlığı yaptı. Bir Almana yakın derecede çok iyi Almanca biliyor.

Putin halk tarafından çok seviliyor, sakin ve şakacı bir adam. Çoğu zaman akşamları bar’a gidip halkı ile votka tokuşturan bir lider.
Zaten dünya çapında liderliğin gerektirdiği en önemli meziyet ülkesi içinde birleştirici bir karaktere sahip olması. Bu da Putin’de fazlası ile mevcut.

Heryerde olduğu gibi Rusya’da da eski bir söz var, “yeri doldurulamayacak hiçbir fani yoktur”.
Hiç belli olmaz daha iyi birisi de gelebilir veya gelmez, bunu zaman gösterecektir. Ancak Putin çok sakin ve karşısındaki insanı korkutmayan ve rahatlatıcı bir kişilik.

Diğer yandan Putin için oldukça ciddi rahatsızlıkları olduğu söyleniyor, doktorların da kendisine görevi bırakması tavsiye ettiğinden söz ediliyor.
Putin görevi bırakırsa yerine gelecek olanın kim olacağı şu an meçhul, en fazla ismi geçen Medvedev, daha öncede Putin’in isteği ile Anayasaya uymak için görev yapmıştı.

Bu arada dışardan bakıldığında, Rusya çok önemli bir durumu sessiz ve sakin şekilde çözümlerken bizim siyaset ve basına baktığınızda gördüğünüz tek şey ise devamlı kavga. Bu durum elbette Türkiye ile ilgisi ve ticareti olanları hayli korkutuyor.

YAZARIN SON YAZILARI
TURİZME YAZIK OLDU - 15 Nisan 2021
KARADENİZ ISINIYOR - 14 Nisan 2021
ZAMLARA DEVAM - 9 Nisan 2021
AVRUPA KOLAYLIYOR - 8 Nisan 2021
SAVAŞ ÇIKMAZ - 7 Nisan 2021
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!