MARMARİS MANŞET

REKOR TURİST SAYISI 58 MİLYON

REKOR TURİST SAYISI 58 MİLYON

T C . Lahey Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtıma Müşavirliğinin verdiği resepsiyonla Utrecht Turizm Fuarına ilgi yoğun oldu. Türkiye’nin 2020 yılında rekor turist sayısındaki hedefin 58 milyon olduğuna dikkati çeken Ersoy, “Erken rezervasyon satışları iyi gidiyor. Türkiye’nin 2019 yılını 51 milyonun üzerinde turist sayısı ile kapattık. 2020’de de bütün pazarlarda artış göstererek hedeflerine uygun bir şekilde ilerleyeceğiz” dedi.

Fuarda Türkiye, Lahey Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtma Müşavirliği’nin, 60’a yakın kurum ve kuruluşun katılımıyla açtığı yaklaşık 650 metrekarelik stantla en büyük katılımcı oldu.

T.C . Lahey Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtıma Müşavirliğinin verdiği açılış  resepsiyonuna, T.C.  Kültür Turizm Bakanı Mehmet Nuri ERSOY,  T.C. Lahey Büyükelçisi Şaban Dişli, T.C. Deventer Başkonsolosu Tuna Yücel Modrak, T.C. Rotterdam Başkonsolosu Aytaç Yılmaz, T.C. Amsterdam Başkonsolosu Engin Arıkan, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Marmaris belediye başkanı Mehmet Oktay, Bodrum belediye başkanı Ahmet Aras, Antalya Turizm İl müdürü İbrahim Acar katıldılar.

YOĞUN İLGİ OLDU

Türkiye’nin en büyük katılımcı olarak yer aldığı, Hollanda’nın Utrecht şehrinde her yıl düzenlenen Uluslararası Utrecht Turizm Fuarı  Kültür Turizm Bakanı Sayın Mehmet Nuri Ersoy’un katılımları ile 25-10 Ocak 2020 tarihleri arasında düzenlenecek Utrecht Turizm Fuarı’nda kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektör işbirliği içerisinde Ülkemizin tanıtımına yönelik faaliyetler gerçekleştirilecektir. 15-19 Ocak tarihleri arasında açık olacak olan fuar, 50. kez düzenleniyor.Avrupa’daki turizm sektöründe Berlin ve Londra’dan sonra, en büyük turizm fuarlarından kabul edilen Uluslararası Utrecht Turizm Fuarı, yeni yılın ilk büyük fuarı olarak gerçekleşiyor.

TÜRKİYE 40. KEZ KATILIYOR

 Utrecht Turizm Fuarı sektör kuruluşlarını, tüketicileri, tur operatörlerini ve seyahat acentalarını bir araya getiren önemli bir tanıtım organizasyonu olarak kabul görürken, Türkiye fuara 40. kez katılıyor.

 Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mehmet Nuri Ersoy ”Ülkemizin sahip olduğu tarihi, turistik, kültürel değerlerinin etkili ve geniş bir şekilde tanıtılması ve pazar payımızın arttırılması amacıyla her yıl yurtdışında gerçekleştirilen uluslararası turizm ihtisas fuarlarına Bakanlığımızca kamu/özel sektör işbirliği ve yurtdışı temsilciliklerimiz aracılığıyla katılım sağlanmaktadır. Bu kapsamda, 2020 yılında Bakanlığımızca katılacağımız fuarlarda Türk mutfağından gastronomi tanıtımları da yapılacaktır. Hollanda Belçika Turizmini birlikte yürütmek istiyoruz. Türkiye’nin 2019 yılını 51 milyonun üzerinde turist sayısı ile kapattığını, 2020’de de bütün pazarlarda artış göstererek hedeflerine uygun bir şekilde ilerleyeceğini Türkiye’nin 2020 yılında turist sayısındaki hedefin 58 milyon olduğuna dikkati çeken Ersoy, “Bu hedefi inşallah tutturacağız. Şu anda erken rezervasyon satışları iyi gidiyor. Türkiye’nin 2020 yılında turist sayısındaki hedefin 58 milyon olduğuna dikkati çeken Ersoy, “Bu hedefi inşallah tutturacağız. Şu anda erken rezervasyon satışları iyi gidiyor.” ifadesini kullandı.

 Marmaris Belediye Başkanı Sayın Mehmet Oktay, ve Orka Hotel Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Torunoğulları. Fuarda Birçok kişiler tarafından saygıyla karşılandı. Turgut Torunoğulları, “Avrupa’da kazandıklarımızı Türkiye’de Turizm e inşaat sektöründe yatırımlar yaparak değerlendiriyoruz. Avrupa’da Hollanda’da Yıllarca yaşadığımız ticaretle uğraştığımız için, Turizmi en iyi bilenlerdeniz. Sayın Kültü ve Turizm bakanımız sayın Mehmet Nuri Ersoy bey Turizmin içerisinde olan sorunları en iyi bilen kişidir. Turizmi en yüksek seviyelere getireceğine inanıyoruz kendisine  güvenimiz tamdır” diye konuştu.  Fuar salonundaki basın yayın mensuplarının Marmaris standı ilgi odağı oldu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!