MARMARİS MANŞET

RENK TARTIŞMASINDA SON NOKTA

RENK TARTIŞMASINDA SON NOKTA

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından mart ayında ihalesi yapılan Marmaris Şehir Stadında çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, Marmaris Şehir Stadının en kısa sürede gençlerin hizmetinde olacağını belirtti. Koltuk renkleri tartışması ile ilgilide kulüplere çağrıda bulunan İlman, “Marmaris’teki kulüplerimizden en kısa sürede hangisi profesyonel lige çıkarsa biz il müdürlüğü olarak stadın renklerini ona dönüştüreceğiz” dedi.

Marmaris Stadında incelemelerde bulunan Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete’de 42 milyon TL’lik Beldibi Gençlik Merkezinin ihalesini 2020 yılı içinde kabul ettirmeye çalıştıklarının müjdesini verdi. Ayrıca İl Başkanı Mete, Marmaris Stadı ile ilgili renk ve isim tartışmasına son noktayı koydu. Mete, “ Koltuklarımızın rengi milli renklerimizdir. Stadyum için isim tartışıyorlar. Stadyumumuzun ismi var zaten. Yeni doğan bir çocuk değil. İsmi konulmuştur. Marmaris Şehir Stadımız olarak ismi devam edecek” dedi.

    Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, Ak Parti Marmaris İlçe Başkanı Ceyhun Gökmen, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Nihat Ekinciler, Ak Parti Meclis Üyesi Mustafa Karacan, Ayşegül Mungan ve partililer ile birlikte Marmaris Şehir Stadında yapılan çalışmaları inceledi.

“EN KISA SÜREDE GENÇLERİMİZİN HİZMETİNE SUNACAĞIZ”

Çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan İl Müdürü İlman, “Yıllardır Marmaris’te eksikliği hissedilen ilçe stadımızda yapılan çalışmaları inceliyoruz. Gençlik ve Spor Bakanımız Muharrem Kasapoğlu bu stadın Marmaris’e yakışmadığını ifade etti. O andan itibaren il müdürlüğümüz olarak harekete geçtik. İl, ilçe ve milletvekillerimizin katkıları ile bugün 16 Mart’ta buranın ihalesinin yaptık. Rekabetçi bir ihale oldu. 30’a kadar firma ihaleye girdi. 2 milyon 850 bin TL ödeneğimiz vardı. 2 Milyon 137 bin TL’tye ihalemiz gerçekleşti.  Kalan yüzde 10’luk kısmı ile de soyunma odalarını koyduk. Yüklenici firmaya 4 aylık bir zaman verdik. Salgın dönemine rastlamasına rağmen fakat çalışmalar çok hızlı bir şekilde ilerlediğini görüyoruz. Bu vaat edilen 4 aylık süreden önce bitecek gibi görünüyor. İnşallah en kısa sürede sporcularımızın gençlerimizin hizmetine sunacağız.

MARMARİS’TEKİ KULÜPLERE ÇAĞRI!

KİM PROFESYONEL LİGE ÇIKARSA STADYUMUN RENKLERİ O KULÜBÜN RENKLERİNE DÖNÜŞTÜRÜLECEK

Marmarisli sporseverlerin koltuk renklerini eleştirmesi hakkında da açıklamalarda bulunan İlman, “ İlk olarak bu tür malzemelerde siyah renkler çok fazla güneş ışığı aldığı için çok daha erken deforme oluyor. Bu daha önceki stadlarda denenmiş.  İkincisi de kırmızı-beyaz bizim milli takımımızın rengi. Bakanlığımızın renkleri de kırmızı-beyaz. Geçtiğimiz yıl Milas İlçe Stadımızı yaptık orada da tribünlerimiz kırmızı-beyaz. Ortaca stadımızın koltuklarını yeniledik orada da kırmızı-beyaz kullandık. Ama bir ilde profesyonel ligte kulüpler olduğu zaman o kulübün renkleri ile yapılır. Muğla, Bodrum, Fethiye stadımızda olduğu gibi bunlar profesyonel ligte. Buradan şunu söyleyelim, bir hedef belirleyelim. Bu stadı yaptık. Marmaris’teki kulüplerimizden en kısa sürede hangisi profesyonel lige çıkarsa biz il müdürlüğü olarak stadın renklerini ona dönüştüreceğiz. Ama şuanda milli bir gurur var. Kulüplerimizde şuanda amatör liglerde mücadele ediyor.

İlman ayrıca, Marmaris Şehir Stadının, Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği’nden (FIFA) tam onay alan, ikinci lig maçlarının da oynanabileceği standartlarda bir saha olduğunu dolayısı ile ikinci lige kadar bu sahada futbol oynanabileceğinin altını çizdi.

GENÇLİK MERKEZİ İHALE AŞAMASINDA

Marmaris için projelerin devam ettiği müjdesini veren İlman, “Marmaris’te yapılacak olan gençlik merkezi ile ilgili projemiz  Gençlik ve Spor Bakanlığımız nezdinde devam ediyor. Bilindiği üzere Beldibi’nde içinde kapalı spor salonu, futbol sahası ve atletizm pisti olan daha büyük bir projemiz var. Onunda her türlü projesi tamamlandı ve bakanlığımızda ihale aşamasına geldi. İnşallah en kısa sürede ihale edilir. Marmaris turizmde zaten bir dünya kenti. Sporda da dünya kenti olması konusunda organizasyonlarımızı yapacağız. Bu hedeflerimize ulaşmak için el birliği ile çalışcağız.

STADYUMUMUZUN İSMİ BELLİDİR

Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete’de açıklamalarda bulunarak Marmaris Şehir Stadına isim arayışları ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu. Mete, “ Stadyumumuzun ismi var zaten. Yeni doğan bir çocuk değil. İsmi konulmuştur. Marmaris Şehir Stadımız olarak ismi devam edecek.

Marmaris’e geç kalınmış bir hizmet. Bunun sebebi de bu stadın bir kısmı belediye ile şuyulu. Şimdiki belediye başkanımız ile görüştük. Onlarda anlayışla karşıladılar ve herhangi bir sıkıntı olmayacağını söylediler. Nihayet Marmaris’e yakışır bir sahaya kavuşuyoruz. Spor tesisleri açısından hedefimiz sadece bu değil. Gençlik merkezimizin de  projesi var. Yaklaşık 42 milyon TL’lik bir proje. Bunu 2020 yılı içine kabul ettirmeye çalışıyoruz. Bu projede yapıldığında gençlerimiz için çok daha güzel imkanlar olacak.

“GENÇLERİMİZE YAPILAN YATIRIM GELECEĞİMİZE YAPILAN YATIRIMDIR”

Ak Parti Marmaris Belediye Meclis Üyesi Mustafa Karacan’da emeği geçen herkesi teşekkür ederek, “ Büyük bir eksiklik bugün itibari ile giderilmiş diyebiliriz. Marmaris’in çocuklarına hayırlı uğurlu olsun. Gençlerimize yapılan yatırım bizim geleceğimize olan yatırımdır” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!