MARMARİS MANŞET

SAĞLIKÇILAR ANISINA FİDAN DİKİLDİ

SAĞLIKÇILAR ANISINA FİDAN DİKİLDİ

Marmaris Belediyesi ve Muğla Tabip Odası, pandemi döneminde hayatını kaybedenlerin anısına fidan dikti. Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, “Hastalarının iyileşmesi için çaba gösterirken bu virüse yakalanıp hayatını kaybeden sağlıkçılarımızı bir kez daha saygıyla anıyoruz” dedi.

Muğla Tabip Odası 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle, pandemi döneminde hayatına kaybeden sağlık çalışanları anısına Muğla ve ilçelerinde fidan dikimi gerçekleştirdi. Bu kapsamda Marmaris’te de etkinlik düzenlendi. Marmaris Belediyesi’nin katkılarıyla Armutalan Mahallesi’nde gerçekleşen fidan dikimine Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, Muğla Tabip Odası Başkanı Dr. Cafer Şahin ve sağlık çalışanları katıldı.

FEDAKADLIKLARINI UNUTMAYACAĞIZ

Marmaris Belediyesi tarafından tahsis edilen alanda gerçekleşen fidan dikiminde bir açıklamada bulunan Belediye Başkanı Oktay, “Pandemi döneminde halkın sağlığını korumak, salgının yayılımını önlemek en çok fedakarlığı doktorundan ambulans şoförüne kadar sağlıkçılarımızın gösterdiğini biliyoruz. Hastalarının iyileşmesi için çaba gösterirken bu virüse yakalanıp hayatını kaybeden sağlıkçılarımızı bir kez daha saygıyla anıyoruz” dedi.

RİSK DEVAM EDİYOR

Muğla Tabip Odası Başkanı Dr. Cafer Şahin ise pandeminin ciddiye alınması gerektiğini belirterek, “350’ye yakın arkadaşımızı kaybettik. Hala da büyük risk altındayız. Her gün bir hekim arkadaşımız, bir hemşire arkadaşımız, bir ambulans şoförümüzü kaybediyoruz. Bu şekilde devam ederse de kaybetmeye devam edeceğiz. Bu nedenle herkesin işin ciddiyetinin çok daha farkında olarak davranması gerekiyor” dedi.

36 FİDAN DİKİLDİ

Tahsis edilen alan ve destekleri için Oktay’a teşekkür plaketi veren Şahin, “Artık arkadaşlarımızı anabileceğimiz bir yerimiz var. Bu dayanışma örneğini sergilediğiniz için çok teşekkür ederiz” dedi. “Bugüne kadar aldığımız en anlamlı plaket” diyerek teşekkürlerini sundu. Alana 15 sığla, 15 defne, 5 keçiboynuzu ve bir çınar fidanı dikildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!