MARMARİS MANŞET

SAHİL YÜRÜYÜŞ BANDINDA BİSİKLET TERÖRÜ DURDURULMALI

Gökten ULUGERGERLİ

Yazarın şu ana kadar yazılmış 337 makalesi bulunuyor.

Sahilde yürüyüş bandında elbette biskletle gidip gelmek hoş, eğer bisiklet yolu olmasaydı.

Marmaris Belediyesi,  sahil yürütyüş bandına paralel olarak fevkalade bir bisiklet yolu yaptırı hem de dünya ölçekleri içerisinde, neredeyse tüm Marmarisi kapsayacak şekilde.

Düne kadar sabah erken saatlerinde, tek tük biskletli tecavüzüne rastlanıdı. Tek tük olmasına rağmen yine sözlü sataşmalar yaşanır hatta bazen de küfürleşmeye kadar giderdi konu.

Bu günlerde daha sahil bandını türistler doldurmamışken, tek tükü bırak kafile halinde geçmeye başladı biskletliler sürüsü. Atımış beş yaş üstü, on sekiz yaş altı vatandaşara da sokağa çıkma serbestisi tanınınca daha şimdiden kördüğüme döndü sahil bandı.

Yürüyenler ile bisikletliler arasında kavgaya varabilecek satşmalar yaşanır oldu, oluyor.

Hemen hemen her gün sahil bantında yürüyen bir vatandaş olarak, yaya- bisikletli arasındaki sürtüşme sahnelerini yaşar oldum.

Beni tanıyanlar yüksek sesle, “abi durumu görüyorsun yazılarında bu bisiklet terörüne yer ver” diye sesleniyorlardı.

Ben bu konuyu yani bisikletli yaya şürtüşmelerini defaatlerce yazılarıma konu ettim. Ancak sahil bantının girişleri çok olunca kontrol da bir hayli zor oluyor. Bu kontrolün imkansız olması anlamına kesinlikle gelmez.

Sini başlangıcından,yazıcı oteline kadar, belki on beşten fazla giriş var, her girişe, sabah saat, 07 00, akşam 19 00 arasında nöbetçi koymanın imkansızlığını sizler de takdir edersiniz.

O zaman ne yapılmalı derseniz, sahil daha da kalabaklaşmadan, turistler akın etmeden, Belediye ve emniyet mensuplarının birlikteliğinde, 2918 sayılı Karayolları ve Trafik yasasının 66 maddesini hayata geçirmek gerekmektedir.  

YAZARIN SON YAZILARI
AFGANİSTAN KORE OLUR MU? - 16 Haziran 2021
SUKûNET - 15 Haziran 2021
AKP VE PLAJ - 14 Haziran 2021
CHP BASIN TOPLANTISI - 12 Haziran 2021
DOĞALGAZ ENERJİ - 6 Haziran 2021
SANCILI NEFES - 1 Haziran 2021
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!