MARMARİS MANŞET

SALGIN AKORT TUTMUYOR

Gökten ULUGERGERLİ

Yazarın şu ana kadar yazılmış 317 makalesi bulunuyor.

Ne hikmetse salgın için bir türlü akort yapılamıyor. Tam akordunu bulduk derken bir de bakıyorsunuz ki, salgın mutasyona uğramış. Sil baştan olmasa bile insanların kafası karışıyor, bireylerde bir tedirginlik başlıyor, haberleri izledikçe moral motivasyon yerlerde sürükleniyor. 

Ülkemizde hala 12 milyon kişinin aşılandığı, atmış beş yaş üstünün ise yüzde yetmiş altısının aşılandığı belirtiliyor.

Şimdi bir de aşı reddi konusu gündemde. Aşı reddi konusu iktidarın bir numaralı konu ve meselesi olmalıdır. Vatandaşın neden niçin aşı olmak istediği masaya yatırılmalı sebepleri araştırılmalı ve netice, ülkemiz vatandaşları ile şeffaf bir şekilde paylaşılmalıdır. Aksi halde aşı olan vatandaşların, huzuru bozulmakta, psikolojik olarak vatandaşların çaresiz olarak, içine kapanmalara sebebiyet verebiliyor. Bu nedenle aşı olmayanların neden aşı olmadıklarının, kuşku ve gerçekleri bir an önce açıklanmalıdır.

Salgının geldiği bu acımasız devrede, bulaşın kolay ve rahat olması nedeniyle evlerde bile maske takılması, kalabalık ortamlarda çift maske kullanılması mesafelerin ise iki metreye çıkarılması gündeme getirildi.

Evlerde de maske kullanılmasının ne kadar gerçekçi olacağını varın siz düşünün. Herkes bol odalı ve bahçeli evlerde oturmuyor. Ülkemiz insanlarının, ikametgâhları çoğunlukla dar ve az odalı olduğu düşünülürse, salgının önüne geçilmesini bir tarafa bırakın, geometrik bir şekilde artmasına işaret demektir.

Demek ki tek maske ve bir metre mesafe bu salgınla mücadelede yetmiyor intibaını uyandırmıyor mu?  

Maskeler hala aynı fiyattan satılıyor mademki artık iki maske kullanılması gerekiyor, maske ücretleri neden düşürülmüyor?

Evlerde ve kapalı mahallerde bulaş daha da artıyorsa, tam kapanmanın anlamı nerede kalıyor?

Geriye tek seçenek kalıyor o da aşı, aşı,  aşı.

YAZARIN SON YAZILARI
TAM KAPANMA TAM ELEK - 3 Mayıs 2021
YOLLAR MÜHÜRLENDİ - 28 Nisan 2021
ABD VE SOYKIRIM - 24 Nisan 2021
SALGIN AKORT TUTMUYOR - 21 Nisan 2021
TURİZM SİESTADA MI? - 20 Nisan 2021
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!