MARMARİS MANŞET

SALGIN CİDDİ Mİ?

Metin CANGÖR

Yazarın şu ana kadar yazılmış 388 makalesi bulunuyor.

Yazımın başlığını çok haklı olarak “Salgın ciddi mi” diyerek yazdım çünkü ben artık pek ciddi olmadığını görüyorum. Daha da açık yazayım hiç ciddi olmadığını görüyorum. Salgın ile mücadele şekli insanları şüpheye düşürüyor.

Buna en önemli iki sebep var biri AKP Karadeniz kongreleri, diğeri Hükumetin 100.000 üzerinde ilan ettiği renk haritası.
İllerde hastalık sayısı yükseldikçe renkler değişiyor ve kısıtlamalar çoğalıyor veya azalıyor… Güzel de neden şehirlerarası gidiş gelişlere müsaade ediliyor? Hastalığı yaymak için mi? Salgının yayılması için en önemli şey seyahatler ve bu seyahatler yasaklanmıyor…
O zaman bu ne pehiz, bu ne lahana turşusu denmez mi?

Şöyle tarafsız olarak düşünün, bir salgın var ve bütün ülkede 83 Milyon insana kısıtlamalar getiriliyor ama seyahatler serbest.
Yani git hastalığı taşı deniyor…İstanbuldan gel buraya, getir bulaştır deniyor…
Ticari işi olanı anlarım ama benim tanıdığım bazı insanlar var zevk ve gezmek için gidiyorlar. Bunlara yasak yok. Sonra Sağlık Bakanı bu şansınızı iyi kullanın diyor. Hangi şansımızı?

Bir şeyi yapacaksanız tam yapın, bu şekilde yarım yamalak tedbirlerle hiçbir şey olmaz nitekim olmuyor da… Bu kadar mı zor şehirlerarası trafiği , ticari hariç, durdurmak? Bu seyahatler devam ettiği sürece tedbirlere kimse uymaz ve salgının bu şekilde durdurulacağına da inanmaz.
Mesela ben inanmıyorum… Yaparsınız hergün bir iki Milyon aşı anlarım, aşı da yok, keyfi seyahatler serbest, bu nasıl salgınmış?
Hadi canım…

YAZARIN SON YAZILARI
YARISI KADIN OLMALI - 22 Nisan 2021
TURİZM - 20 Nisan 2021
ELEKTRONİK KELEPÇE - 20 Nisan 2021
TURİZME YAZIK OLDU - 15 Nisan 2021
KARADENİZ ISINIYOR - 14 Nisan 2021
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!