MARMARİS MANŞET

SALGIN SALDIRIYOR

Gökten ULUGERGERLİ

Yazarın şu ana kadar yazılmış 306 makalesi bulunuyor.

Malesef malum salgın gevşek buluduğu ortamlarda saldırdıkca saldırıryor. Üzlerek belirtmek isterimki bu durma karşı yani malum salgının yükselişi karşısında, vatandaş oldukca duyarsız.

Neden böyle diye kime sorsak, bilim Kurulunu gösteriyor. Doğru bir yönledirme mi mi diye sorarsanın, şüpheliyim derim.

Yazık, olanlar kaybedilen canlara oluyor. Bu duruma üzülmemek elde değil. Sorsan bizi yönetenlere onlar da, alınması gereken önemleri alıyoruz, uyğulayacak olanlar vatandaşlar, onlar, önerilen tedbirlere uymazlarsa müsebbipleri de kendileridir, diyor.

Din, İman ve de vicdan da böylemi düşünüyor açaba?

Bir aşı teranesi almış başını gidiyor. Genelde vatandaşlarda, nasıl olsa malum salgının aşısı bulundu diye düşnerek rahavete dalıyor.

Peki, bu aşı mehabbetini ballandıra ballandıra anlatanlar kimler? Ne yazık ki vatandaşlara malum salgın karşısında alınması gereken tedbirleri sıralayanlar. Bir taraftan bu malum salgın, yaşlıları ve de kronik hastalıkları olanları vuruyor diye ilan edilecek , sonrasında 20 yaş altı, 65 yaş üstüne evde karantina uygulanacak. Netice ne yazık ki salgı, önlenemez bir artışla karşınıza çıkacak.

Malum salgın ateşten gömlek. Ne bizi yönetenler ne de Bilim Kurulu bu gömleği giymek istemiyor. Peki bu ateşten gömleğin sorumlusu veya sorumluluarı kim. Eğer ben yanlış anlamdım ve de yanlış duymadımsa, dün akşam televizyonlarda Cumhur başkanı , Bilim Kurulunu işaret etti.

Sonrasında mı? Bu güne kadar Bilim Kuruluna kimse mikrofon uzatmadı bel kide uzatamadı.

Anlaşılan o ki sorumlusu olmayan uygulama tedbirlerinde, ne yazık ki sorumlu yine halk yine vatandaş.

Özet mi, uyarsan uydun, uymazsan bil ki, ‘nasıl bilirdiniz’.    

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!