MARMARİS MANŞET

SALGINA AF ÇIKTI

Gökten ULUGERGERLİ

Yazarın şu ana kadar yazılmış 306 makalesi bulunuyor.

Ne demeli ülkemizde dünya alem ayağa kalktı malum salgın için ölüm ilan edilmesi önergesi verildi, ancak kısmi af çıktı. Var mı yapılacak bir şey elbette yok ancak, salgının tüm zamanlı azaltılması hatta yok edilmesi, önlenebilmesi  noktasında, biz canlı varlıklar, tam kararlı olarak ev hapsine hazırlanmışken, süpriz bir kararla korana virsüne yol verme kararı çıktı.

Artık Allah’a dua edip malum aşı çıkıncaya kadar, kendimizi gün yüzüne hasret bırakacağız. Hoş zaten biz yaşlılara günde üç saat aydınlık layık görülmüşken, gündüzü hiç yaşamasak ta bir şey farketmeyecek. Malum salgın geceleri, karanlıkta mesai yapıyor da!

Kendi kendime soruyorum, aşı çıkıncaya kadar iki veya üç haftalık sokağa çıkma yasağının yürülüğe sokulmaması nedeniyle, bu ‘iki ara bir dere’ surecinde, vefat edenlerin vebali kime ait olacak diye?

Bir ülkeyi idare etmek zor zanaat ama bazen de sorumluluk alıp insan, insanlık lehine de karar verilmesi gerektiğini düşünenlerdenim.  Hepimiz biliyoruz ki, bu salgının dününden bu gününe kadar sorumlusu da bulunmamaktadır. Uyğulama tavsiyeleri ile idare edimekteyiz. Yani, malum bilim kurulu tavsiyede bulunuyor, tavsiye kabineye gidiyor ama kimse bu kabinenin kararıdır demiyor.

 Sağlık Bakanı açıklıyor,özetle biz elimizden geleni yaptık,vaka sayısı, ölüm sayısı, şimdilik en üst seviyesinde,  yatak sayısı dersen ülke çapında doldu veya doluyor diyor.

Peki, ne yapmak lazım, ne mi yapmak lazım bağışlayın, anlamayanlara anlayanlar anlatsın.

Ben gene de fikrimi yazayım, sorumlusu olmayan uyğulama kararlarının, gerçek sorumlusu bizzat sen, ben ve bizleriz. Tavsiye kararlarına tam ve istisnasız olarak uyarsan, malum hastalık bulaşma ihtimali yüzde elli, neden yüzde elli dersen, yüzde elli de, sen istemesende sana bulaştırılmasına bağlı da ondan.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!