MARMARİS MANŞET

SALGINI YAVAŞLATMAK LAZIM

Gökten ULUGERGERLİ

Yazarın şu ana kadar yazılmış 306 makalesi bulunuyor.

Malum salgın aldı başını gidiyor, bunu ben yazmıyorum bakanlığın açıkladığı rakamlar ifade ediyor. Dünden bu güne artarak yükselen rakamlar ürkütücü. Bir yerde bir yanlışlık var veya eksiklik.
Durum, malum salgın nedeniyle kötüye gittikçe de zaten yetersiz olan ekonomik tedbirler de hedefe ulaşmakta zorluk çekiyor.
Malum salgın nedeniyle Almanya da bir Türk göçmen çocuğu olan prof. tarafından dünyada bir ilk olan kovit 19 aşısının bulduğu, seri üretime geçildiği ve eczanelerde satıldığı iddiaları bulunmaktadır. Bu buluşun gerçek olması elbette canı gönülden temennimizdir.
Ülkemizin ekonomik olarak güçlenmesi bana göre melun bu malum salgının bir an önce aşısının bulunmasına bağlıdır. Bu melun salgın bilgisayara bulaşan virüs gibi. Bilgisayarı bir birine katıp katıp duruyor. Anti virüs programları da yetersiz kalıyor. Ekonomide can suyu, tedbir ve de teşvikler birbirine karışıp karışıp duruyor, gel de çık işin içinden. Çözüm, bilenmeyenler içinde veya bilinenler, çözüm tedbirleri içinde bir birleriyle mücadele edip edip duruyorlar.
Dünyanın ünlü kalp doktoru De Bakey’in arabası bozulmuş, arabasını tamire götürmüş. Tamirci arabasının kaputunu açmış ve De Bakey’e dönerek:

-“Size bir şey soracağım neredeyse ben ve siz aynı işleri yapıyoruz. Mesela ben şimdi itina ile kaputu açacağım bir bakışta problemin nerde olduğunu anlayacağım, kapakçıkları temizleyeceğim, gerekirse kabloları, motor yağını değiştireceğim, hatta çok gerekli ise motoru çıkarıp yerine yenisini takacağım!!. Söylesenize nasıl oluyor da siz milyon dolarlar kazanıyorsunuz ama ben meteliğe kurşun atıyorum?”

Bunun üzerine De Bakey tamircinin kulağına eğilmiş ve şöyle demiş:

-“BUNLARIN HEPSİNİ MOTOR ÇALIŞIYORKEN YAPMAYI DENESENİZE!”
Biz de hep durduğumuz yerden çözüm arar gibiyiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!