MARMARİS MANŞET

SANKİ DÜNYA 65 YAŞ ÜSTÜNÜNDÜ

Gökten ULUGERGERLİ

Yazarın şu ana kadar yazılmış 337 makalesi bulunuyor.

Uzun süren gönüllü hücre hapishanesinden, nihayet dört saatlik açık hava ile görüşme izni çıkmıştı. Ne yalan söyleyeyim içimizde bir kuşku vardı. İçeride otura otura şartlanmıştık haline bürünmüştük yani körü körüne sarılma ve sıfır yetmiş beş at gözlüğü takma hali.

Hava olabildiğince güzel ve yüzümüzü yakan bir güneşimiz vardı. Korka korka bir alışveriş mağazasında birkaç temizlik maddesi aldıktan sonra evin yoluna koyulduk. Hayat arkadaşım benden bu kadar dedi ve evde oturdu. Ben tüm cesaretimi toplayarak bisikletimi aldım ne sahil yoluna doğru hareket ettim.

Yollar beklediğimden tenha idi. Yollarda tek tük araba seyretmekteydi. Sitelere doğru ana yoldan hareket ettim bisiklet yolu yer yer bantlarla kapanmış idi.

34 plaka bir cip ve bayan sürücüsünün korna çalmasıyla irkildim ve biraz da korktum elimde olmayarak. Hemen durdum ve gelene baktım. Yollar bizim sanmıştım genç bayan sürücü yanımdan fiyaka yapar gibi hızla geçti. Gücenmiştim bisikletle takip edeyim dedim ama iki dakikada toz oldu uçtu.

Neyse sitelerden sahil tolu ile yürüyerek geceyim dedim, o anda motosikletli bir polise sordum. Sahil yolunu kullanabilir miyim diye. Plakasının sonu 43 ile biten polis memuru elbette der gibi bir işaret ile beni çok memnu etti. Ben sahil yolundan bisiklet elimde yürüyordum. Bir kadın ağlıyordu belli ki evladıyla konuşuyordu ve anneler günü kutlanıyordu. Ağlamaklı kadın uzaklarda evladından yoksun kalmanın ıstırabını yaşıyordu. Dayanamadım ve beni evladınız olarak kabul edin anneler gününüz kutlu olsun dedim. Gülümsedi, duygulandım ve ben yoluma devam ettim. Selam verecek kimse yoktu, ağaçlardan, denizden, güneşten başka. Koskoca dünyada kendimi yalnız hissettim.

Neyse ki Atatürk anıtına yaklaştıkça bira kalabalık oldu. Tanıdıklarım vardı doya doya selamlaştık bazı kadınların anneler gününü kutladım. O sevimli görevini layıkıyla yapan o motosikletli polis, koruma mesafesini ihmal edenlere kibar ve saygılı bir şekilde uyarıyor, bazı sahildeki sandalyelerde bir birine yakın oturanların dikkatini çekiyordu.

Uzaydan dünyaya dönmüştüm tekrar.

Bol bol tabiat ananın görsel doyumuna ulaşmış yeni bir insan olarak yine hücreme kapanmak üzere eve geri döndüm ve de Tanrıma şükrettim.

YAZARIN SON YAZILARI
AFGANİSTAN KORE OLUR MU? - 16 Haziran 2021
SUKûNET - 15 Haziran 2021
AKP VE PLAJ - 14 Haziran 2021
CHP BASIN TOPLANTISI - 12 Haziran 2021
DOĞALGAZ ENERJİ - 6 Haziran 2021
SANCILI NEFES - 1 Haziran 2021
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!