MARMARİS MANŞET

SAYIN HASBİOĞLU’NUN YAZISI

Metin CANGÖR

Yazarın şu ana kadar yazılmış 388 makalesi bulunuyor.

“Gazetenizin 15.02.2021 tarihli nüshasının 2. Sayfasında değerli yazar METİN CANGÖR’ÜN “GÖZLEM” köşesinde:
CHP’NİN DÜNYA REKORU” başlıklı makalesi eksik bilgi içerdiği için; bilgilendirme amacı ile bu yazıyı yazıyorum. Okuyucuların doğru bilgi alması bakımından önem arz eden bu açıklamanın gazetenizde yayınlamanızı dilerim.

CHP 31 Mart 2019 da yapılan yerel seçimlerde başarılı olmuştur. Bu başarısının sonunda İstanbul, Ankara, Adana, Antalya, gibi büyükşehirleri AKP elinden MERSİN gibi büyükşehri de MHP elinden almıştır. Yine CHP de olan Eskişehir, İzmir, Muğla ve Tekirdağ gibi büyüşehirleri de CHP yeniden kazanmıştır. Hedeflenen Bursa da ise oyunu arttıran CHP 2 puan farkla seçimi kaybetmiştir. Bu yerel seçimlerde, CHP halk içinde yaptığı araştırmalarla ve AKP’NİN ötekileştirme kampanyalarına ayak uydurmamakla başarılı olmuştur. Bütün insanlarımız bizim insanlarımızdır.
CHP örgütleri bu doğrultuda kimseyi ötekileştirmeden bu seçimlerden başarılı olarak çıkmıştır. Bu nedenle CHP kimseyi ötekileştirmeden herkese sevgi dalı uzatarak 2023 seçimlerinde de tıpkı yerel seçimlerde olduğu gibi başarılı olacaktır.
Bu başarı şüphesizlik CHP örgütlerinin başarısı olacaktır. 16.02.2021 Hoşça kalın. Sevgi ile kalın
AV. MEHMET HASBİOĞLU
CHP Eski İlçe Başkanı

Sevgili okurlar geçen gün yazdığım ”CHP’nin Dünya Rekoru” başlıklı yazım tam anlaşılmamış olacak ki Sayın Hasbioğlu yukardaki yazıyı yollamış. Aynen paylaştım. 47 yıl aralıksız yurtdışında görev yapmam nedeni ile
tam anlaşılamamış olabilir. Kendisine nazik ve kibar yazıları için ayrıca teşekkür ederim.
Sayın Hasbioğlu yazısında haklı olarak Birçok Büyükşehir Belediye Başkanlıklarını CHP’nin kazandığını belirtmiş.

Ancak ben yazımda ”Son yerel seçimlerde TOPLAM oy adedine bakarsanız” resmi verilere göre AKP: %44, MHP:%7,5 yani toplam %51,5 yazdım. Çünkü Genel Seçimlerde toplam oy adedi oldukça önemlidir.
Yazımda verdiğim sayılar son yerel seçimlerdeki GENEL TOPLAM resmi oy adedidir, sadece Belediye Başkanı için verilen oy adedi DEĞİLDİR.
Burada benim belirtmek istediğim TOPLAM oy adedidir. İstanbul Büyükşehir Belediyesini de Sayın İmamoğlu kazanmıştır ama
Belediye Meclisinde çoğunluk yine AKP+MHP’dedir. Benim belirtmek istediğim sadece çoğunluk idi.
Demokrasi’nın evrensel manası ”Çoğunluğun azınlığı yönetmesi” olduğunu baz alarak ve önümüzde Genel Seçimler olduğu için bunu yazdım ve CHP’den bazı önemli reformlar yaparak bu çok uzun süren başarısızlığını biran önce değiştirmesini ümit ettim.

YAZARIN SON YAZILARI
YARISI KADIN OLMALI - 22 Nisan 2021
TURİZM - 20 Nisan 2021
ELEKTRONİK KELEPÇE - 20 Nisan 2021
TURİZME YAZIK OLDU - 15 Nisan 2021
KARADENİZ ISINIYOR - 14 Nisan 2021
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!