MARMARİS MANŞET

Senden Önce, Senden Sonra!

Senden Önce, Senden Sonra!

İçmeler Kanyon yine duyarsız kişiler tarafından hem çöplüğe hem de doğal güzelliği olan kayalara sprey boya sıkılarak tahrip edildi

Marmaris’te yaşayan bir vatandaş sosyal medya üzerinden, Kanyon’da ki doğa kirliğini gözler önüne sererek, isyan etti. Kanyon’un görüntülerini paylaşarak, senden önce, senden sonra kanyonun hali bu diyerek paylaşım yaptı. Marmaris’e11 kilometre uzaklıkta ve Milli Parklar Müdürlüğü’ne ait olan cennet köşesi, sorumsuz vatandaşların bilinçsizliği yüzünden doğa katlediliyor. Birçok vatandaş ‘Şikayetim Var Marmaris’ adlı gruba İçmeler Kanyon’da görüntü kirliği oluşturan çöp yığını ve kayalara sprey boya ile doğayı bozan görüntüleri hesaplarından paylaşarak,” Kanyonun önceki hali ve şimdi ki hali bunu yapan insan olamaz” dedi.

DÜNYADA OLMAYAN BİR GÜZELLİKTE YAŞIYORZ

Tüm Marmarislileri çevreye karşı duyarlı olmaya çağıran bir vatandaş, “Dünyada olmayan bir güzellikte hem ortam hem doğal bir yerde yaşıyoruz, ama maalesef o yürüyüş yolu komple çöp dolu, belediye temizliyor ama onu atan insan olmadığı sürece kıymetini bilemeyecekler” şeklinde konuştu.

EĞİTİM ŞART

Doğayı bilinçsizce katleden insanların eğitim alması gerektiğini söyleyen Ali Koru ise şu ifadelere yer verdi, “Güzel yerleri paylaşmayın demek yerine insanlarımızı eğitelim dememiz lazım. Her manzara yeri, her yol güzergahı, insanların piknik yapıp vakit geçirdiği her yer maalesef ki sadece anlık kullanılacakmış gibi düşünülüp, insanlar kendi zevklerini doğanın üstünde tutuyor. Yazık, kaybedilen yerine kolay konmuyor, bazen konsa bile eskisi gibi olmuyor. Eğitim şart.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!