MARMARİS MANŞET

ŞİMŞEK’TEN ENGELLİLERE REFLEKTİF YELEK

ŞİMŞEK’TEN ENGELLİLERE REFLEKTİF YELEK

Marmarisli iş insanı CHP’li İlkay Şimşek, Marmaris Engelli Aileler Derneği’ni (ENABİRDER) ziyaret ederek, engelli bireylerin kullanması için 50 adet reflektörlü yelek hediye etti.

ENABİRDER Genel Başkanı Tulgay Hasar tarafından dernek merkezinde karşılanan iş insanı İlkay Şimşek, akülü veya tekerlikli sandalyede trafikte engelli vatandaşlarımızın kullanması için 50 adet reflektörlü yelek hediye etti.

Engelin sadece vücutta olmayabileceğini bazen hayata bakışta da engellerin ortaya çıkabileceğine dikkat çeken

Şimşek, “Hepimizin birer engelli adayı olduğumuzun bilincindeyiz. Bu anlama bizde elimizden geleni yapmak adına engelli bireylerimize engel olmayalım düşüncesi ile ENABİRDER’i ziyaret ettik. Karınca kararınca yardımcı olabilmek adına, akülü veya tekerlikli sandalyede trafikte engelli kardeşlerimizin daha iyi farkedilmesi adına yapılan fosforlu yeleklerden 50 tane alarak, dernek başkanı Turgay Hasar’a teslim ettik. Tüm dostlarımı da ellerinden geldiğince bu konuya hassasiyet göstermeye davet ediyorum. Bir olunca daha güçlüyüz” dedi.

ENABİRDER Genel Başkanı Tulgay Hasar’da İlkay Şimşek’in bu anlamlı hediyesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “ Her zaman sokağa çıktığımızda trafik canavarının tesiri ile karşı karşıyayız. İnsanların haklarına saygı duymamayla birlikte yapmış olduğumuz ihlallerle başkalarının canına kıyıyor ya da sakat bırakabiliyoruz.  Sağlıklı bir trafik yaşamı yani kayıp vermediğimiz bir trafik yaşamı hepimizi hakkıdır. Her yıl 3-4 bin insanımız trafik canavarı ile karşı karşıya geliyor. Sonucunda kaybettiğimiz ve sakat kalarak yaşam kalitesi düşen insanlarımızda var. Kısacası trafik kurallarına uymak bir insanlık borcudur. İlkay Şimşek arkadaşımız çok anlamlı bir davranışla engelli kardeşlerimizin akülü veya tekerlikli sandalyede trafikte fark edilmeleri için reflektif yelek hediye etti. Kendisini bu anlamlı hediyelerinden dolayı kutluyorum” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!