MARMARİS MANŞET

“Siyaset iyi ahlaklı insanlar tarafından yapılmalı”

“Siyaset iyi ahlaklı insanlar tarafından yapılmalı”

CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, AKP Muğla İl Başkanı Kadem Mete iddialarına yanıt verdi

CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, AKP Muğla İl Başkanı Kadem Mete iddialarına, “AKP Muğla İl Başkanı’nın son zamanlarda, şahsımı hedef alan mesnetsiz, seviyesiz iddialarda bulunması, üstelik bir il başkanına yakışmayan bir üslupla bunu yapması, “Siyasetin, iyi ahlaklı ve nitelikli insanlar tarafından yapılması” gerçeğini ve gerekliliğini bir kez daha ortaya koymaktadır” yanıtını verdi.

CHP Muğla İl Başkanı Zeybekoğlu, yazılı açıklama yaparak “Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu şahsında Cumhuriyet Halk Partisi’ne ve şahsıma yapılan bu saldırıları şiddetle kınıyor ve bu seviye düşüklüğünü kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Erk sarhoşluğu ile şımarıklaşan, küstahlaşan ve aymazlaşan siyasetçileri bekleyen kaçınılmaz son; siyaset çöplüğüdür. Dünya ve Türkiye siyaset tarihi bunun sayısız örnekleri ile doludur.Bu ülkeyi 18 yıldır yöneten bir partinin Muğla İl Başkanlığı her CHP neferinin soluduğu havaya işlemiş olan siyaset ve ilke birliğini; birbirinden ayrı ele alıyor” dedi.

‘CHP İLKELİ SİYASETİNİ SÜRDÜRMEKTEDİR’

“Bizim için ilkeli siyaset, rant peşinde koşan, kamu kaynaklarını peşkeş çeken; demokrasiyi çoğunlukçuluk olarak gören; kamuya hesap vermeyi ve denetlenmeyi zûl addeden AKP İktidarına karşı çıkmaktır.” diyen Zeybekopğlu, CHP’nin tarihine bağlı bir siyasi parti olduğunun altını çizdi. Zeybekoğlu açıklamasında “100 yıllık kökleri olan bir parti ve örgüt hukukunu içselleştirmiş, kendi kurumsallığını bunun üzerine bina etmiş bir örgüttür. İl Başkanı’na İl Başkanı cevap verir. Köklü siyasi gelenekleri olan örgütlerde siyaset yapanlar ancak bu ilkeyi kavrayabilir. Ülkemizin, halkımızın sorunlarına odaklanan, kimsenin ezilmediği, herkesin kardeşçe barış içinde yaşayacağı bir sosyal devleti hedefleyen politikalara ihtiyacı her geçen gün yakıcılığı arttırmaktadır. CHP bu yolda ilkeli siyasetini sürdürmektedir” dedi.

CHP Muğla İl Başkanı Zeybekoğlu, açıklamasını“Halkımız, değerlerimizi içselleştirmiş, halkla barışık, gün geçtikçe örgütlenen, köklü partimizin saflarında yalanın ve pervasızlığın iktidarına karşı gerekli cevabı verecektir. Hakikatten daha güçlü bir siyaset yoktur, bunu bilmenin korkusuyla pervasızlaşanlar yalnız kalmaya mahkûmdur” ifadeleriyle noktaladı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!