MARMARİS MANŞET

“SORUNLARA ÇÖZÜM ÜRETECEĞİZ”

“SORUNLARA ÇÖZÜM ÜRETECEĞİZ”

Marmaris Kaykamı Ertuğ Şevket Aksoy başkanlığında Söğüt Köyü’nün Taşlıca Mahallesi’nde güvenlik toplantısı yapıldı. Taleplerin imkânlar doğrultusunda yerine getirileceğini söyleyen Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy, halkın sorunlarını dinleyerek “ Sorunlara çözüm üreteceğiz” dedi.

Toplantıya katılan vatandaşlar söz alarak Kaymakam Ertuğ Şevket Aksoy’a taleplerini bildirdi.

 Aksoy, vatandaşların taleplerinin ilgili kurumlarca incelenerek kendisine bilgi verilmesi yönünde talimat verdi.

Taşlıca halkının istek, şikayet ve önerilerini doğrudan iletmek için düzenlenen toplantıya, Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy, İlçe Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan, İlçe Tarım Müdürü  Nejmettin Kaya, İlçe Emniyet Müdürü  Namık Söylemez, Sahil Güvenlik Komutanı Mustafa Söylemez, İlçe Sağlık Müdürü Mehmet Töreyenler  ve Taşlıca halkı katıldı. Taleplerin imkânlar doğrultusunda yerine getirileceğini söyleyen Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy, halkın sorunlarını dinledi. Taşlıca halkının en büyük sorununun hayvanların meraya girmesinden, çok mağdur durumda olduklarını ifade ettiler. En büyük sorun olan şahsın kendi arazisine hayvan sokmak kanunen aykırı olduğunu belirten Aksoy, kişinin kendi arazisini mera olarak kullanan kişiler hakkında aykırılık durum halinde keşif edilip, para cezası uygulandığını söyledi.

EN BÜYÜK SORUN ŞAHSE AİT ARAZİLERİN MERA OLARAK KULLANILMASI

  Konunun takipçisi olacağını açıklayan Aksoy, “Taşlıca halkının başkasının merasına hayvanlarını çıkarmamaya davet ediyorum.  Şahsa ait olan araziye hayvan sokmak kanunen yasaktır. Böyle bir durum teşkil edildiği halde devam ediyorsa yaptırımları hapis cezasına kadar uzanabilir” dedi.

YAPTIRIM HAPİS CEZASINA KADAR UZANABİLİR

Taşlıca halkı yazın nüfus yoğunluğu olduğunu ve suların artezyen su olarak geldiği için acı su olduğunu belirtti.

Aksoy suyun önemli bir konu olduğunu ve Başkan Osman Gürün’e iletip takipçisi olacağını kaydetti.

Taşlıca Mahallesi’nin Muhtarı Emin Özçelik Taşlıca’nın köyden mahalleye geçmesi durumunda, bütçesi olmadığını ama yetkinin hala kendisinde olduğunu ifade etti. Mera konusunda çalışmalar yaptığını belirten Özçelik, arazilerin çitli kapılar ve kapakların yapılmaya başlandığını söyledi.

Sorunlara çözüm üreteceğini ifade eden Aksoy, 1 ay sonra tekrar toplantı yapacağını ifade etti. Taşlıca halkı yol güzergahı ve araç sayısının yetersiz olduğunu söyleyerek talepte bulundu.

Taşlıca halkı gençler için sosyal aktivite alanların olmadığını ve bir saha istediklerini Aksoy’a iletti. Aksoy, “ Benim yapacak bir bütçem yok ama valimizle görüşüp ileteceğim.”

“TELEFONLARIMIZ ÇEKMİYOR”

Telefonların çekmemesinin güvenlik açısından önemli olduğunu söyleyen Aksoy, gerekli birimlerle konuşup çözeceğini belirtti. Devlet su işlerinin 2005 yılında yaptığı su havzasının kullanıma kapalı olmasına dikkat çeken halk,  suyun ziyan olduğunu söyledi. Paramızla yol açtırdık diyen halk, yolların hala yetersiz olduğunu ifade etti.

Sağlık ocakları olmasına rağmen hala uygulamaya geçmediğini söyleyen mahallenin muhtarı haftada bir gün 4 saatliğine doktor geldiğini söyledi. Aksoy, doktorla iletişim kurup gün sayısının artması içim talepte bulunacağını açıkladı.

“ KEKLİK AVI YASAKLANSIN”

 Her sene keklik avının Taşlıca’da gerçekleştiğini söyleyen mahallenin muhtarım hayvancılıkla uğraşan vatandaşın bu durumdan şikayetçi olduğunu ve dilekçe verdiğini söyledi.5 yıl hayvan av yasağı çıkmalı diyen Aksoy, “ Gelecek sene için komisyondan kaçırmadıysak, Şubat ayında av sezonunu takvimimizden çıkaracağız” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!