MARMARİS MANŞET

SOSYAL MESAFE HİÇE SAYILDI

SOSYAL MESAFE HİÇE SAYILDI

3 günlük sürecek sokağa çıkma yasağının ardından vatandaşlar halk pazarına akın etti. Marmaris Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin sık sık uyarıda bulunduğu vatandaşlar, ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla açılan halk pazarında hayati tehlikeye zemin hazırladılar.  

Korona virüs ile mücadele kapsamında Cuma günü gece 00.00’da başlayan ve 3 gün sürecek sokağa çıkma yasağı öncesi Pazar yerlerinde vatandaş yoğunluğu yaşandı. Zabıta ekipleri ise pazar yerlerinde yoğunluk oluşmaması sürekli uyarıda bulundu. Bazı pazarcı ve vatandaşlar  alışveriş sırasında korona virüs tedbirlerine aldırış etmedikleri görüldü. Bu arada pazara girmek için sırada bekleyen vatandaşlar ise sosyal mesafe kuralına uydu.

SADECE PAZAR ALIŞVERİŞİ İÇİN ÇIKIYORUM

Marmaris İçmelerde yaşayan Şadiye Gül şu ifadelere yer verdi, “ Ben 2 aydan beri sadece pazara çıkıyorum ama insanları görüyorsunuz kimse uymuyor. Korona virüs hiç yokmuş gibi davranıyor. İnsanlarımızın yüzde 80’i uymuyor. Pazar tahtaları yan yana insanlar iç içe sıra böylesine. Zabıta arkadaşlar burada olsa ne olur kurallara uyan yok” diyerek tepki gösterdi. Başka bir vatandaş ise, “1,5 aydır pazara gelmedim elimizden geldiği süreciyle kuralara uyuyorum uymayanlar var Allah onları Islah etsin.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ