MARMARİS MANŞET

SOSYAL SORUMLUK MU SOSYAL ZORUNLULUK MU?

Gökten ULUGERGERLİ

Yazarın şu ana kadar yazılmış 306 makalesi bulunuyor.

Dünyayı bir salgın sardı, hastalığa yakalanmayanlarda nerdeyse aklını kaybedecek. Gecenlerde Sağlık Bakanımız söyledi, malum salgın karşısında tedbirlere uymak bir sosyal sorumluluktur diye.

Dün Marmaris ‘te havalar yazdan kalmaydı. Gazetecilik hevesim tutu, bir dolaşayım dedim bakalım biz sosyal sorumluğumuzu yerine getiriyormuyuz diye. Keşke hiç dolaşmasaydım, parkları bahceleri, cadde ve sokakları ve illaki shil şeridini.

Sosyal kelimesini atın sorumlukluk kelimesini de luğatınızdan silin. Kim demiş ki dünyada korana virüs salgını var diye, kim demiş Marmaris’te salgın almış başını gidiyor diye. Yalan yalan yalan külliyen yalan. Sağlık Bakanı ,Muğla da salgı hastalığın yüzde elli arttığını söylemişti, bence kendilerine yanlış bilgi verilmiş.

Her taraf insan dolu, sahillerde ve caddelerde sığara içenlerimi arasınız, kapı önünde simit çay servisi yapanları mı ararsınız, sahile yatıp güneşlenenleri mi ararsınız, iğne at düşmeyen sahillerde adım başı pilastik hani o arabanın arkasında taşınan sandelye masalar sıraya girmiş oturup yemek yiyenlerden, çay kahve içenleri mi sorarsınız, yollarda öbek öbek bir birlerini gören eş dost sohbetlerini mi ararsınız, park ve bahceler derseniz mesafe hak getire, çoluk çocuk ebeveyin dolu onları mı sormak istesiniz, malum salgınla ilgili neyi görmek istiyorsanız, kısıtlamaların ne hal aldığını nasıl uyğulandığını görmek mi istersiniz…

Evet, bu manzaraları inanın ki her sosyal sorumluluk bilinçinde olanlar üzüntü ile izlemişlerdir.

Fazla lafa gerek yok sayın Sağlık Bakanım, bize sosyal zorunluluk gerekli sosyal zorunluluk, sosyal sorumluluk değil.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!