MARMARİS MANŞET

SPORDA SAHA

Gökten ULUGERGERLİ

Yazarın şu ana kadar yazılmış 317 makalesi bulunuyor.

Marmaris’te spor sahalarının yeterli olup olmadığı hususu yıllardır konuşulur durur. Seçimlerde manifestolarda vaatlerde yerini alır almasına ama bir türlü hayata geçirilemez nedense.

İlçemizde başta futbol olmak üzere her kategoride sporcular bulunmaktadır.

Gel gör ki bu kadar yoğun sporcu alt yapısına sahip olan Marmaris sporseverleri ve iş adamları, destek konusunda gerekli özen ve alakayı maalesef gösterememektedir.

Özellikle futbol konusunda ne çocuklarımızın, ne gençlerimiz, ne de yetişkinlerimizin rahat rahat antrenman yapabilecekleri yeterli saha bulunmamaktadır.

Beldibi’nde adı saha olan alanlar, tarlaya dönmüş antrenman yapılamaz durumdadır. İçmeler sahası derseniz çamur ve çöplük arenasına dönüşmüş vaziyette atıl halde durmaktadır.

Marmaris sahası derseniz nispeten ara sıra yapılan bakım ve onarımlar sayesinde, müsabaka maçlarına hizmet verebilmekte, bilinen kadarıyla antrenman için bu saha da tahsisi edilmemektedir.

Geriye sadece paralı sahalar kaldı. Bu sahalar da ihtiyaçlara yeterli cevap vermese dahi antrenman veya özel spor karşılaşmaları için doğal olarak, parayı veren düdüğü çaldırtır vaziyette, hizmet vermektedir.

Su sporları için tesislerimize diyecek yok, her türlü ve her kategoride başarılı bir şekilde hizmet vermektedir.

Basket ve voleybol için mevcut tesislerden ne haber derseniz cevabı hazır. Gerçekten de olimpik düzeyde, gerekli hizmetleri verebilecek seviye ve düzeyde.

İyi hoş ta eksiklik bunun neresinde derseniz, bu spor dallarının antrenmanlarında kullanılacak sahalarımız yok.

Futbol antrenman sahalarımız yok daha doğrusu olanlarda oldukça yetersiz.

Mevcut Marmaris spor sahasının, rehabilitasyonu gerekenlerin yapılacağı müjdesini, AKP adına il başkanı Kadem Mete ve İlçemiz başkanı Osman Ülgen tarafından deklere edilmiş idi.

Kapalı spor yanında bir inşaat var. Sizlerde gidip bir görün.

Ben, görünce duygulanmadım dersem yalan olur, binlerce çocuklarımız, gençlerimiz ve yetişkinlerimiz için Marmaris Belediyesi tarafından yaptırılmakta olan, Basketbol ve voleybol sporları için dört dörtlük ve yakın tarihte de bitecek bir tesisi yapılmaktaydı. Gururlandım.

Bu antrenman sahsını dolayısıyla da ulusal turnuvalara ev sahipliği yapan, basket ve voleybol sahası da bu vesile ile koruma altına alınmış oldu. Neden derseniz Amiral Orhan salonundaki bu tesislerde olan ve olabilecek bir kabarıklık veya seviye farklılıkları bile profesyonel seviyedeki maçların oynanmasına engel teşkil ediyor.

Belediyemizin bu konudaki hassasiyetini kutlamak lazım. Darısı özellikle geleceğimiz olan gençlerimiz için, tüm spor kollarında yapılacak antrenman sahalarına.

YAZARIN SON YAZILARI
TAM KAPANMA TAM ELEK - 3 Mayıs 2021
YOLLAR MÜHÜRLENDİ - 28 Nisan 2021
ABD VE SOYKIRIM - 24 Nisan 2021
SALGIN AKORT TUTMUYOR - 21 Nisan 2021
TURİZM SİESTADA MI? - 20 Nisan 2021
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!