MARMARİS MANŞET

TAZELENME ÜNİVERSİTESİNDE ZİLLER ÇALDI

TAZELENME ÜNİVERSİTESİNDE ZİLLER ÇALDI

Muğla Üniversitesi Sosyoloji Bölüm Başkanı, Prof. Dr. Muammer Tuna tarafından kurulan tazelenme üniversitesi,  2020 -2021 akademik ders yılı başladı.

60+ Tazelenme Üniversitesi’nde arkeoloji, tıp, felsefe, sağlık, mühendislik, sosyoloji, siyaset, coğrafya, psikoloji, kimya biyoloji ve spor dersleri de yer alacak. Tazeleme Üniversitesi, Marmaris Sağlık Hizmetleri Yüksek Okulu’nda, haftada bir gün ders yapacak. Akademik ders programında, teorik dersler, spor dersleri ve seçmeli dersler olarak üç bölümden oluşuyor. Teorik dersler ise arkeoloji, tıp, felsefe, sağlık, mühendislik, sosyoloji, siyaset, coğrafya, psikoloji, kimya biyoloji ve Spor dersleri ise bocce, voleybol, masa tenisi, atletizm, pilates, Seçmeli dersler ise resim ritim enstrüman dan koroda yer alacak.  Tazelenme Üniversitesine ilgi ve katılım çok yoğun oldu. Muğla Sıtkı Koçman üniversitesi, Marmaris Sağlık Hizmetleri Yüksekokulunda başlamış olan Tazelenme Üniversitesi için haftada bir gün, iki grup olarak ders yapılacaktır. Katılımın daha çok artacağı söylendi.

Başvuru koşulları ve dersler hakkında

 Tazelenme Üniversitesi’ne tercihen en az lise mezunu ve üzeri 60 yaş üstü bireyler kayıt olabiliyor.

Bir eğitim yılı Güz ve Bahar yarıyılı olmak üzere 2 dönemden oluşuyor. Toplam eğitim süresi dört yıl.

 Eğitim için ücret talep edilmiyor.  Kampüslere göre farklılık göstermekle birlikte, antropoloji, hukuk, ekonomi, üroloji, nöroloji, diyetetik, felsefe, psikoloji, anatomi, arkeoloji, ortopedi, tamir atölyesi, kazak örme, aşçılık, seminer, yaşam boyu spor gibi dersler veriliyor.  Dersler, öğrencinin başvurduğu kampüste ve yine ilgili üniversite tarafından belirlenecek mekanlarda gerçekleşiyor. Eğitimi Tazelenme Üniversitesi kampüsünün olduğu üniversitelerin gönüllü öğretim üyeleri sağlıyor.  Dersler için sınav uygulanmıyor. Geçti/Kaldı sistemi olarak anılan bir değerlendirme yöntemiyle sunum ve ödevlere dayalı bir notlandırma yapılıyor. Öğrencilerin 4. yılda, azami 50 sayfalık, kendi seçecekleri bir konu üzerinde bir tez çalışması hazırlamaları gerekiyor.

Mezunlar, Tazelenme Üniversitesi katılım belgesi alıyor.  Başvurular, Çevrimiçi Başvuru ile yapılıyor. Kesin kayıt için, öğrencilerden 2 adet vesikalık fotoğraf, 1 adet nüfus cüzdanı/pasaport fotokopisi ve Tazelenme Üniversitesi Kayıt Formu ile ilgili kampüse şahsen başvurmaları isteniyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!