MARMARİS MANŞET

TEDBİR TEDBİR TEDBİR

Gökten ULUGERGERLİ

Yazarın şu ana kadar yazılmış 319 makalesi bulunuyor.

Tedbir anladık ta nereye kadar.

Temel boynunda bir yılanla dolaşıyormuş, nedenini sormuşlar.

– Tenize tüşersem tiye tetpirli tavranıyorum.

Tüm dünya âlem diyor ki bu denize eninde sonunda düşeceksiniz, boğulmamak için tedbiri elden bırakmayacaksınız. Bu salgından kurtulmak imkânsız eninde sonunda her vatandaş bu virüsle karşılaşacak.

Karşılaşacak ta ne zamana kadar evlerde tıkılıp kalıp haftada üç saat sokağa çıkma mükâfatı! Bitecek diye sorduğumuzda, okuduk ki bu ayın 27 sinde tüm ülkede yasaklar kalkıyormuş, kaynak diye sorarsanız face – book ta yayınlandığı görülen Cumhurbaşkanlığı genelgesi.

Şimdi oturup burdan yakın misali, özellikle 65 yaş üstü vatandaşları aldı mı bir düşünce. Bulaştırıcı olması muhtemel vatandaşlar ile bulaşması muhtemel tüm kitleler, alış verişte mağazalarda cadde ve sokaklarda, parklarda velhasıl virüsün olduğu her noktada birlikte olmayacaklar mı elbette olacaklar.

Virüs cinayeti olursa ben şaşmam. Virüs, hafifletici sebep olarak kabul edilir mi? İnşallah bu durumlarla karşılaşmayız.

Anladık gençlerde bu virüs fazlaca etkili olamıyormuş ama taşıyıcı olabilecekleri konusunda tıp fikir birliği içinde. Gençlerimize ilave olarak, kimilerine göre 3, 4, 5 milyon bulan ülkemiz misafirleri Suriyeliler nerede onlar kendi tedbirlerini alabiliyorlar mı acaba? Artık ucan kuştan korkar olduk ne yazık ki.

Anlaşılan o ki her fert kendi tedbirini kendisi alacak Devlet bu konuda haklı. 83 milyon vatandaşı nasıl koruyacak nasıl tedbir alacak. Çıkmayın sokağa dese de ne zaman kadar?

Saldım çayıra Mevla’m kayıra misali bu illetle, aşı veya ilaç bulunana kadar kendi kendimizi ailemizi korumaya mecbur kalacağız. Kişisel tedbiri alıp kendimiz savunacağız başka ne bir alternatif, var ne de başka bir çare, nokta.

Enteresandır tüm dünya ülkelerinde, sanal yaşam ihtilal yaptı, sosyal hayatı baş aşağı etti. Bakalım yaşam nasıl şekillenecek?

YAZARIN SON YAZILARI
SECİM PERDESİ ARALANDI - 10 Mayıs 2021
TAM KAPANMA TAM ELEK - 3 Mayıs 2021
YOLLAR MÜHÜRLENDİ - 28 Nisan 2021
ABD VE SOYKIRIM - 24 Nisan 2021
SALGIN AKORT TUTMUYOR - 21 Nisan 2021
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!