MARMARİS MANŞET

TEDBİRSİZ TEDBİR

Gökten ULUGERGERLİ

Yazarın şu ana kadar yazılmış 310 makalesi bulunuyor.

Evvela, tüm esnaf, iş adamı ve çalışanlarımıza bereketli bir devir olsun. Bu güne kadar, daha doğrusu salgın nedeniyle kapalı olup sadece, artık ona can suyu demeyelim zira borç alarak hayatı idame ettirmek zorunda kalındığı sure, bıçak kemiğe dayandığı bir zamanda, kısmen kâğıt üzerinde bitirilmiştir. Kâğıt üzerinde diyorum çünkü bu salgının ne şekle ve de ne hale geleceği meçhul. Salgınla mücadelede, normale dönüş yolunda, bu güne kadar uygulanan tedbirleri MİSLİ ile almalıyız. Neden derseniz artık iç içe gireceğiz de ondan. Kahve, kıraathane, restoran ve bilumum yeme içme yerlerinde bir birimize daha da yakın olup saatlerce olmasa bile uzun sureli birliktelikler yaşayacağız. İster istemez insanların birbirleriyle temasları, şakalaşmaları kahkahaları, belli yerlerde de sigara içmeleri kaçınılmaz olarak, mümkün olacaktır. Bu olmaması gereken yani tedbirlerde umursamazlık, orada kalmayacak evleri, komşu ve yakın akrabaları da olumsuz etkileyebilecektir.

Tüm kamu çalışanları tam mesai durumuna gelecek, trafik canlanacak, servis, dershane ve sınıflar dolacak, okul tuvalet ve teneffüs alanları kalabalıklaşabilecektir. Öğretmenlerimiz, eğitim çalışanları tek doz aşı karşısında hala riskli bulundukları da gözden kaçırılmamalıdır.

Risk bölgelerin, gerek kendi içindeki insan sirkülasyonları gerekse şehirlerarası seyahatleri elbette göz ardı edilmemiş, dikkatten kaçmamıştır. Bence bu husus, kabine toplantısında muhakkak görüşülüp son şekli yani her hangi bir yasak veya kısıtlaması bilerek getirilmemiştir. Neden böyle bir sarfınazar edilmiş olduğunu sorarsanız, bence tabirimi bağışlayın sürü bağışıklığının düşünüldüğünü, tahmin ediyorum.

Normalleşme açılımı olması gereken bir zamanda mı yapıldı derseniz zamanlamasının, salgının zirve yaptığı dönemlerde, en az otoritelerinde yazdığı televizyonlarda söyledikleri, en az iki veya üç haftalık tam kapanma sonrası alınsa idi başarı oranının çok yüksek olabileceğini düşünenlerdenim.

Her şeye rağmen, normalleşme süreci tüm vatandaş ve ülkemize hayırlı olmasını dilemek lazımdır.

YAZARIN SON YAZILARI
SALGIN AKORT TUTMUYOR - 21 Nisan 2021
TURİZM SİESTADA MI? - 20 Nisan 2021
DÜNYA NEREYE GİDİYOR? - 17 Nisan 2021
¼ NEDEN AŞI OLMADI? - 15 Nisan 2021
VEHBİ’NİN KERRAKESİ - 13 Nisan 2021
KUŞKULU BEKLEYİŞ - 12 Nisan 2021
BU CANLARIN VEBALİ? - 9 Nisan 2021
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!