MARMARİS MANŞET

TERBİYESİZ DEĞİL DAHA DA ÖTESİ

Gökten ULUGERGERLİ

Yazarın şu ana kadar yazılmış 251 makalesi bulunuyor.

Allah rızası için bir gün şöyle sahillerden, kısa yalı uzun yalı ve de dinlenme ve seyir için, Marmaris Belediyesince, özellikle siz sayın konuklarımız için yapılmış mahalleri bir gezin lütfen.
Her gün su ile yıkanan bu sahilleri bir de sabah gözüyle görün.
İçki şişeleri mi ararsın, halı gibi yerlere serilmiş çekirdek kabukları mı dersiniz, poşet ve yenmiş yenmemiş yemek artıkları mı dersiniz, pet şişeler mi istersiniz dahasını saymayalım. Pislikten yana daha neler neler bulmak isteseniz hepsi var o güzel yerlerde.
İnsan oturup ta seyrettiği doğa güzelliklerini, yerleri böylemi kirletir, affedersiniz bir tek dışkıları yok.
Hele hele bir de köşe bucak attıkları maskelerde ilavesi.
Nasıl bir düşünce nasıl bir zihniyettir anlamak mümkün değil. Elbette sözüm yapanlaradır, insan kendi ülkesinde bu kadar terbiyesiz hatta terbiyesizlikten de öte kirlilik ve pislik yaratır mı?
Git bakayım bir başka ülkeye veya burnumuzun dibindeki yabancı ülke adalarına. At bakayım yediğini içtiğini, kusmuğunu, kabuklarını attığın çekirdekleri oraya buraya, bak bakalım başına neler geliyor.
Her şeyden önce yüklü bir para cezası paran yoksa mı o ülkenin adaletine kaldın.
Dünya cenneti bizim kıyılarımıza, kentlerimize, doğa harikası denizlerimize, ören yerlerimize, havamıza suyumuza, dünya gıpta ederken bizim kendi kendimize yaptığımız çirkefliğe bak.
Hey Allahtan korkmaz anlaşılıyor ki kuldan korkmuyorsun, babanın uşağı mı var arkandan seni toplayacak. Evin de de aynı şeyleri yapsana.
Her kentin kendine göre, her belediyenin de kendi ekonomik yapısına göre, branş müdür ve müdürlükleri var, Marmaris’imizde ise, elbette o bir avuç temizlik görevlisi 90 bin yaşayana göre konuşlandırılmış ve temizlik noktasında yaptıkları görev, ayakta alkışlarla saygı duyulacak kadar özel.
Şimdi yaz ve de siz saygıdeğer konuklarımız var olacak ve de baş tacısınız. İşte o bir avuç insan gece gündüz demeden, sizlerle, yazlık nüfusu 300 bine dayanan konuklarına hizmet yarışı verme gayreti içindeler.
İşin enteresanı da belirtilen kirliliği yaratanlar tarafından, konuyu şikâyet mevzuu edilmesi.
Hani derler ya hem kel hem fodul.
Yolları, oturma ve de özellikle seyir alanlarını kasten kirleten, her türlü atıklarını, çöp bidonu varken yerlere savuran densizler, siz terbiyesiz değil ondan da ötesiniz.
Bu zorlu günlerde turiste de mani olmaktasınız, kirli bir yere kim gitmek ister ki.

YAZARIN SON YAZILARI
ŞEFFAFLIK NEREDE - 25 Ocak 2021
YILAN YUVASINA DÖNDÜ - 21 Ocak 2021
DÜNYA TERÖRÜ - 20 Ocak 2021
KIYAMET NE ZAMAN KOPAR - 13 Ocak 2021
CEZA MI? - 11 Ocak 2021
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ