MARMARİS MANŞET

TİCARET ODASIN’DAN ÜYELERİNE HİZMET

TİCARET ODASIN’DAN  ÜYELERİNE HİZMET

Korona virüsünden sonra ilk normalleşme sürecine geçmesiyle Marmaris Ticaret Odası, korona virüs önlemleri kapsamında işletmesi açılan  üyeleri için hizmet etmeye devam ediyor

HEPİMİZ YENİ BİR HAYATA BAŞLADIK

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs (COVID-19) sebebiyle pek çok işletmenin bir süre faaliyetine ara vermesinin ardından, yeni normalleşme süreci ile birlikte, kapalı işletmeler yeniden açılmaya başladı.

Marmaris Ticaret Odası (MTO), korona virüs önlemleri kapsamında üyelerine hizmet etmeye devam ediyor

 T.C. İçişleri Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı tarağından gönderilen genelgelere göre; işletmelerin faaliyet alanlarına göre farklı önlemler almaları gerekiyor. Özellikle restoran ve kafe gibi yeme-içme tesislerinin hazırlaması gereken form ve protokoller, işletmeler için önemli tedbirler alınması gerektiğini gösteriyor. Marmaris Ticaret Odası Başkanı S. Mutlu Ayhan, genelgeye göre hazırlanan protokolleri ve formları üyeleri ile paylaştıklarını belirterek, normalleşme sürecinde alınması gereken tedbirlerin oldukça önemli olduğuna dikkat çekti. Başkan Ayhan; “Korona virüs sebebiyle hepimiz yeni bir hayata başladık. 11 Mart tarihinden bu yana 3 binden fazla üyemiz için sürekli bir hazırlık ve çalışma halindeyiz. Bakanlıklar tarafından pek çok alanda çalışmalar yürütülüyor, genelgeler hazırlanıyor. Bizler de bunları üyelerimizle paylaşarak, işletmelerimizin hem faaliyetlerine devam etmeleri hem de tedbirlere uymaları için çeşitli uyarılarda bulunuyoruz. Hemen her sektörden üyemiz bulunuyor. Üyelerimiz, Odamız’a gelerek uyarı levha ve afişlerini temin ediyorlar. Genelgelerde belirtilen şekilde hazırladığımız bu afiş ve uyarıların asılması oldukça önemli” şeklinde konuştu.

135 İŞ YERİNİ DEZENFEKTE ETTİK

28 Mayıs tarihinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı normalleşme süreci açıklaması ile birlikte, genelge ile faaliyetine ara vermek zorunda kalan restoran ve cafe işletmeleri, 1 Haziran 2020 tarihi itibariyle yeniden açıldılar. Hazırlık için çok kısa süreye sahip olan bu işletmelere yardım MTO’dan geldi. Hafta sonu boyunca 135 iş yerini dezenfekte ederek hazır hale getiren MTO, aynı zamanda 14 sayfalık yeme-içme tesisleri genelgesinde yer alan ve işletmelerde bulunması gereken dosyaları da hazırladı. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından açıklanan genelgede yer alan ve işletmelerin sorumlu tutulduğu Hijyen Uygulamaları ve Kontrolü Protokolü, Mutfak Temizliği ve Gıda Güvenliği Protokolü, Haşere ve Zararlılarla Mücadele Protokolü’nü işletmelere uygun bir formda hazırlayan MTO, dosya haline getirerek üyelerinin hizmetine sunuyor. 3 farklı dilde hazırlanan afiş ve uyarı levhalarının da yer aldığı formu, MTO hizmet binasından temin etmek mümkün.

KONAKLAMA VE YEME-İÇME TESİSLERİNE ONLINE HİJYEN EĞİTİMİ

Normalleşme süreci ile birlikte faaliyet başlayan yeme-içme tesisleri ve konaklama sektörü için, Eczacıbaşı iş birliğinde online hijyen eğitimi verecek olan MTO, giderek önem kazanan hijyen konularında işletmelerin ücretsiz eğitim almalarını sağlayacak. 10-12 Haziran tarihleri için planlanan eğitimde, gıda hijyeni, tekstil hijyeni, konaklama tesisi hijyeni gibi ana başlıklar yer alacak. Eğitimin sonunda da katılımcılara sertifika verilecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ