MARMARİS MANŞET

‘Tozlu Gelinlik’ okuyucu ile buluştu

‘Tozlu Gelinlik’ okuyucu ile buluştu

Marmaris’te ikamet eden Yazar Ayten Ocak Kalınsaz, “Temmuz Kelebeği” romanından sonra “Tozlu Gelinlik” isimli ikinci romanını okurları ile buluşturdu. Perşembe Günü Armutalan Kafe Kamelyada düzenlenen “Kitap Tanıtım, Kokteyl ve İmza Günü” ne Marmaris’li kitapseverler yoğun ilgi gösterdi. Katılımcılar, daha önceki kitabında yazarın; dilinin sadeliği, anlatımı, kitabın kurgusu, olay örgüsü ve akıcılığı ile okuyucuyu romanın içine çektiğini ifade ettiler.
İki kitabı da Kavim Yayınlarından çıkan yazar Ayten Ocak Kalınsaz, gösterilen ilgiden son derece memnun kaldığını, yazarlık hayatının başında olduğunu, yazmayı çok sevdiğini belirtti. İki romanında da kadının toplumda ki yerini, var olma mücadelesini, toplumun farklı kesimlerindeki sorunları ile hayatın vazgeçilmezi aşk ve tutkuyu kaleme aldığını belirtti.

Ayten Ocak Kalınsaz’ın Özgeçmişi
Ayten Ocak Kalınsaz, Samsun İli Terme ilçesi İlimdağ köyünde, 1965 yılında doğdu. İlkokulu köyünde, Orta okulu Terme’de, Liseyi Eskişehir Sağlık Meslek Lisesinde 1984 yılında tamamladı. Aynı yıl Ankara Yüksek İhtisas hastanesinde Anestezi Teknisyeni olarak göreve başladı. Görevi sırasında ön lisans programını tamamladı. 1984-2019 yılları arasında; Ankara, Silvan, Van, Gönen, Marmaris, Cizre, İskenderun, Karaman, İzmir’de atamalı olarak 35 yıl kamu görevi yaptı. 2019 yılında emekli oldu. Görev yaptığı bu yerler, Anadolu coğrafyasının her köşesi ile ilgili gözlem yapmasını sağladı. Hayatımın ikinci dönemi dediği yazarlık hayatına Marmaris’te başladı. İlk olarak Marmaris’ten Öyküler kitabında, “Güvercin” ve “Azmak” isimli iki öyküsü yayınlandı. 2018 yılında “Temmuz Kelebeği” ilk roman deneyimi oldu. Evli ve 2 çocuk annesi olan yazarımız halen çalışmalarını ve yaşamını Marmaris’te sürdürmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!