MARMARİS MANŞET

TUI NORDIC SEZONU BAŞLAMADAN BİTİRDİ

TUI NORDIC SEZONU BAŞLAMADAN BİTİRDİ

Danimarka, İsveç ve Norveç gibi İskandinav ülkelerinden Türkiye’ye turist getiren TUI Nordic Covid 19 salgını nedeniyle global seyahat kısıtlamalarını gerekçe göstererek 2020 yılında Türkiye’ye turist göndermeyeceğini açıkladı. Sezonda Dalaman bölgesine gelen turistlerin yaklaşık yüzde 30’u TUI Nordic getiriyordu.
Danimarka, İsveç ve Norveç gibi İskandinav ülkelerinden Türkiye’ye turist getiren TUI Nordic Covid 19 salgını nedeniyle global seyahat kısıtlamalarını gerekçe göstererek 2020 yılında Türkiye’ye turist göndermeyeceğini açıkladı. TUI Nordic Marmaris ve Dalaman bölgesi büyük önem taşıyor. 2020 sezonunu başlamadan bitiren TUI Nordic, Dalaman bölgesine toplam gelen turistlerin yüzde 30’nu getiriyordu.
Otelleri Yıkan Mail
Mart ayında ülkemizi de etkisi alan Covid 19 salgını, henüz tam bitmese de azalma göstermeye başladı. Haziran ayında umduğunu bulamayan otelciler, 2020 sezonunu planlarını Temmuz ayına ertelemişti. Ancak neredeyse Marmaris’teki tüm otelleri ilgilen TUI Nordic’ten gelen mail otelcilerin planlarını da altüst etti. Haziran ayının son haftası açılması planlanan oteller, gelen maille birlikte açmayı Temmuz ayı ortasına erteledi. Bazı oteller ise 2020 yılında açmama kararı aldığı öğrenildi. Konuyla ilgili konuşan isminin açıklanmasını istemeyen bir otelci, “ Sektör olarak zor günler yaşıyoruz. 2019 yılı sezonundan eser yok. Otelciler olarak umudumuzu haziran ayına bağlamıştık. Ancak bizim için önemli bir tur operatörü olan TUI Nordic’ten gelen mail, hayallerimizi suya düşürdü. Otelimizi temmuzda açacağız, duruma bakacağız. Eğer toparlanma olmazsa, bu sezonu başlamadan bitireceğiz. Bu gidişle 2020 sezonu bizim için hayal olacak gibi.” dedi.
“2020 Yaz Sezonu Paket Seyahat Programını İptal Ettiğini Bildirmek İsteriz”
TUI Nordic’ten otellere gönderilen işte o mail,
“Değerli İş Ortağımız, hepimizin bildiği gibi, COVID-19 virüsü dünyanın dört bir yanında insanların yaşamları, küresel ekonomi ve sektörümüz üzerinde benzeri görülmemiş bir etkiye sahip olmaya devam ediyor. Bildiğiniz gibi, global seyahat kısıtlamalarının bir sonucu olarak, çoğu havayolu şirketi gibi tüm uçuşumuzu hedefinize askıya almak zorunda kaldık. Şimdi bile, haftalar ve aylar sonra, ne yazık ki, yukarıda belirtilen TUI Tur Operatörünüzün, hedefinize yakın gelecekte operasyonları planlamasına veya sürdürmesine izin verecek bir gevşeme belirtisi hala yoktur. Bu nedenle, TUI Tur Operatörünün 2020 Yaz Sezonu için hedefinize paket seyahat programını iptal ettiğini bildirmek isteriz. Hükümetler ve kaynak pazarlarımızla, destinasyonlar arasında daha geniş bir yolculuğun yeniden başlaması için hazırlıklı olmaya devam ediyoruz. Umarım durum yakında değişir, böylece programımızı güzel varış noktanıza geri getirebiliriz. Gelecek mevsim planları hakkında sizinle bir kez daha görüşmek dileğiyle. “Nisan ayında Finli tur operatörü Aurinko Matkat da 2020 sezonunu kapattığını otellere bildirmişti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!