MARMARİS MANŞET

Tüm Şarkılar Öğretmenler İçin

Tüm Şarkılar Öğretmenler İçin

Kalimerhaba Derneği tarafından, Marmaris Filarmoni Derneği iş birliği ile gerçekleştirilen Geleneksel 24 Kasım Öğretmenler Günü Konseri, her yıl olduğu gibi bu yıl da 20 Kasım tarihinde, tüm Öğretmenlerin onuruna ve anısına Armutalan Kültür Merkezi’nde bulunan Marmaris Filarmoni Derneği uygulamalı müzik stüdyolarında yapılan TV çekimleri ile hayata geçirildi.
Marmaris Filarmoni Yaylı Dörtlüsü tarafından verilen konserde müzisyenler; 1. Keman: Murat Gürol, 2. Keman: Beyhan Öztürk, Viyola: Cem Kitiş, Vıyolonsel: Ahmet Yaşar Altınöz klasik müziğin sevilen eserlerini seslendirdiler.
Kalimerhaba Dernek Başkanı Selma Sonat,  etkinlikte her yıl hepimizin öğretmeni Nuran Özlüer adına verilen ödüllerin, ana kriterinin yaşam boyu öğrenme ve öğretme olduğunu açıklayarak,  bu yıl Yaşam Boyu Eğitim Ödülü’nün Ahmet Sevgi’ye, Eğitimde Anıldıkça Yaşayanlar ödülünün ise bu konuda yaptığı katkılardan dolayı Ömür Hetman’a verildiğini söyledi. Ömür Hetman’ın Ödülü kızı Ahusu Hetman Kamacı tarafından teslim alındı. Etkinliğe Katılan Gazeteci Mustafa Sarıipek ve Mehlika Ahu Hetman Vakfı kurucularından Hukuk Danışmanı Avukat Sıtkı Hasdemir Ömür Hetman ile olan anılarını anlattılar.
Etkinliğe video konferansla katılan Ahmet Sevgi bu ödüle layık görülmekten dolayı duyduğu mutluluğu dile getirerek
Marmaris Filarmoni Derneği Başkanı Ahmet Altınöz “ Bu konserle başta Ata’mız olmak üzere tüm öğretmenleri bir kez daha şükranla anmanın huzuru içindeyiz. Ben de birinci kemandaki sanatçımız Murat Gürol, etkinliğin proje koordinatörü Umur Özlüer gibi bir öğretmen çocuğuyum, Öğretmenlerin hakkı ne yapsak ödenmez” dedi.
Etkinliğin videosunun, yapılacak stüdyo çalışmalarının ardından sosyal medya ve kitle iletişim araçlarında yayınlanacağını söyleyen Kalimerhaba Derneği proje koordinatörü Umur Özlüer “Pandemi ortamının tüm olumsuz koşullarına rağmen Sanat bir kez daha Engel Tanımadı.
 Pandemi koşullarına uygun olarak düzenlenen bu etkinlikle sanatın sağaltıcı gücünü halkla paylaşmanın mutluluğu içindeyiz. Tüm Öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlu olsun” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!