MARMARİS MANŞET

TÜNELİN SONU GÖRÜLDÜ MÜ?

Gökten ULUGERGERLİ

Yazarın şu ana kadar yazılmış 251 makalesi bulunuyor.

Durduğun yere göre değişir. Sağda durursan bir başka görürüsün tünelin sonunu, solda durursan bir başka görürsün tünelin sonunu. Bir de ortada durmak var ya işte en kötü duruş yeri orası, bazen beyaz bazen karanlık bazen de karışık görürüsün tünelin uçunu.

Dedik ya durduğun yere göre değişir tünelin sonu. Salgını yönetmek artık otoritenin elinde. Zira büyük çoğunluk karantinada. Yönetim hele biraz daha karantinada kalın diyor, ben ilk önce dışarıdaki salgını minimize edeyim sonra sıra içerdekilere gelecek diyor. Yol da doğru yöntemde, doğru iş her zaman alkışlanır.

İçeridekiler yani mecburi karantinada olanlara şimdilik göz açtırmıyorlar, yahu bırakında günde birkaç saat yürüyelim paslandık desek te yönetim kesinlikle hayır diyor.

Mecburi karantinada olanların paraları da bitti.

Ramazan bayramı ikramiyesini kırk beş gün önce ödediler ama elde avuçta bir şey kalmadı. Dışarı çıkartmıyorsun biz yaşlıları anladık ta bari bir parasal takviye yapında erzak alalım bu ramazan ayında. O da yok. Karantinada olunca da gelip gidip yiyorsun nedense karın sık sık acıkıyor, neyse ki ramazan geldi de biraz durulur olduk. Sahi sorarım siz yöneticilere, biz sizin tariflerinize göre tünelin sonunu hayal ediyoruz sadece. Gerçekten de öylem mi?

Çocuklarla yaşlılar içeride mecburi karantinada, hadi siz anlattınız bizde inandık sağlık yönüyle tünelin sonu beyaz, ya sosyal iktisadi durumlar nasıl.

Bizler dışarıya çıktığımızda bizleri nasıl bir dünya bekliyor bir de onu anlatsanıza. Şunu biliyoruz karantina kalktığında bizim karnımız açlıktan guruldayacak gibi görünüyor, iş ve aş bulmakta zorluktan da öte zorluklar yaşayacağız her halde.

Vatandaşı zengin olmayan bir dünya görmeyiz inşallah.

YAZARIN SON YAZILARI
ŞEFFAFLIK NEREDE - 25 Ocak 2021
YILAN YUVASINA DÖNDÜ - 21 Ocak 2021
DÜNYA TERÖRÜ - 20 Ocak 2021
KIYAMET NE ZAMAN KOPAR - 13 Ocak 2021
CEZA MI? - 11 Ocak 2021
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ