MARMARİS MANŞET

TURİSTLER GELDİKLERİNE PİŞMAN

Metin CANGÖR

Yazarın şu ana kadar yazılmış 424 makalesi bulunuyor.

Marmaris’te İngiliz ve Ukraynalı turistlerle konuştum, hepsi geldiklerine pişman olduklarını ve gelmeye hazırlanan arkadaş ve akrabalarına haber vererek Türkiye’ye gelmemelerini tavsiye ettiklerini söylediler.Tam kelimenin manası ile “bin pişmanlar”.“Heryer kapalı, biz boş sokakları görmek için gelmedik. Evet güneş ve deniz çok önemli ama haftasonu şehir sankiölü ve insan ürperiyor” dediler.Muhtemelen Ruslar’da bu nedenle turist akımını üç hafta durdurdular. Bu şekilde devam ederse bunu uzatacakları kesin.Kapatacaksanız neden turist çağırıyorsunuz?Sabredin, virüs bitsin çağırın, o zaman güvende oluşur. Bu şekilde hiçbir şey olmaz ve güvensizlik olur.Tabii para, döviz çok önemli ama güven hepsinden önemli.Bugün Türkiye’de aşı durumu hiç iyi değil, en fazla %15 çift aşı olmuş durumda. O zaman iki şey var yapılacak:
1) Aşı bulup hemen aşılamaya başlamak ve %80 aşılanana kadar turizmi durdurmak.2) Aşı yapılmadan turizmi açmak ve ilerde vaka sayılarının çoğalmasına sebep olmak.
Biz herhalde 2.cisini beğendik ve uyguluyoruz. Türkiye istese iki ayda aşı işini bitirir ama aşı olursa…Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Coronavac yani Çin aşısına acil onay verdi, Avrupa İlaç Ajansı (EMA) ise bekleniyor.Muhtemelen onlarda onay verecek ve turizm başlayacak derken Ruslar Türkiye uçak seferlerini 3 hafta daha erteledi.21 Hazirana kadar Rusya’dan turist yok…Yunanistan Türklere açacak gibi duruyor, ancak onları da Almanlar frenliyor.
Salgın yönetmek devlet yönetmeye hiç ama hiç benzemiyor…

YAZARIN SON YAZILARI
İKİ KADİM DOST - 17 Haziran 2021
KÖR GALİP - 16 Haziran 2021
AMERİKA YOLUNDA - 13 Haziran 2021
SÜKUT İKRARDAN GELİR - 9 Haziran 2021
WEBCAM - 8 Haziran 2021
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!