MARMARİS MANŞET

Turizm İl Müdürlüğü’nden sosyal sorumluluk projesi

Turizm İl Müdürlüğü’nden sosyal sorumluluk projesi

Muğla Valiliği öncülüğünde, Muğla İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Muğla Turist Rehberleri Odası işbirliği ile Muğla/Menteşe Degirmendere Kanyonunda inceleme gezisi ve sosyal sorumluluk projesi kapsamında çevre temizlik faaliyeti gerçekleştirildi.

Düzenlenen etkinliğe, Muğla İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Muğla Turist Rehberleri Odası, Muğla Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB) ve Dağcılık Kulübü’nden 50’ye yakın katılımcı iştirak etti. Muğla ilinde yerli ve yabancı turistlere hizmet veren rehberler, ilk defa geldikleri Değirmendere Kanyonuna geldiklerine ve eşsiz doğa manzarasına hayran kaldıklarını ifade ettiler. Kanyonda yapılan yaklaşık 10 km. doğa yürüyüşünün ardından katılımcılar sosyal sorumluluk projesi kapsamında dönüş güzergahında kanyon ve çevresinden 40 torbadan fazla çöp topladılar.

Kanyon’da toplanan en ilginç çöpler arasında araba lastiği ve süngerler oldu. Katılımcıların arasında bulunan Muğla İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Zekeriya Bingöl, Muğla Valiliği öncülüğünde ildeki birçok kurum ve sivil toplum kuruluşları ile koordineli işbirliği içinde olduklarını, amaçlarının Muğla’nın gerek ulusal gerekse uluslararası platformlarda tanıtılmasını hedeflediklerini belirtti. Muğla Valisi Orhan Tavlı’nın Kültür ve Turizme önem verdiğini, kanyonda da bazı restorasyonların yapılmasının planladığını söyleyerek, Karılan tüm arkadaşlara teşekkür etti.
Muğla Turist Rehberleri Odası üyeleri adına konuşan oda başkanı Hamdi Turhan’da bu tip etkinliklerle bölgede farklı ilçelerde ikamet eden üyelerin kaynaşma imkanı bulduklarını ve kendilerine bu imkanı sağlayıp her türlü desteği eksik etmeyen Muğla İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Zekeriya Bingöl’e şükranlarını sunduklarını ifade etti.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!