MARMARİS MANŞET

TURİZM ORMANI DESTEK BEKLİYOR

TURİZM ORMANI DESTEK BEKLİYOR

Hatay’da kurulacak ‘turizm ormanı’ için MUĞLA’DAN TAM DESTEK hedef 100 bin ağaç olarak belirlendi

Hatay’da “Daha Yeşil Bir Dünya İçin Turizm Ormanı” sloganıyla Türkiye’nin önde gelen 17 turizm sivil toplum kuruluşu “Turizm Ormanı Projesi”ni hayata geçirdi.

Hatay’da 2019 yılında yaşanan 79 yangın ile 72 hektar orman kül oldu. Türkiye’nin önde gelen 17 turizm sivil toplum kuruluşu el ele vererek Turizm Ormanı Projesi’ni hayata geçirdi. “100 bin ağaç” hedefiyle yola çıkan proje şimdi destek bekliyor.

2019 yılında toplam 79 yangında 72 hektar ormanını kaybeden Hatay’da, 2020 yılının Ekim ayında ise 300 hektar orman kül oldu. Milyonlarca ağaç yok oldu, binlerce hayvan yaşamını yitirdi ve yaşam alanlarını kaybetti. Hatay’da yok olan ormanları geri getirmek mümkün olmasa da yeni bir orman yaratmak, geleceğe hep birlikte nefes olmak mümkün!

Bu bilinç ile Türkiye’nin önde gelen 17 turizm sivil toplum kuruluşu el ele vererek “Turizm Ormanı” Projesi’ni hayata geçirdi ve 2020 yılının Kasım ayında Orman Genel Müdürlüğü ile protokol imzaladı. Hatay’da kül olup giden ormanları yeniden yeşillendirmek için hedef 2021 yılında 100 bin ağaç olarak belirlendi. Proje yürütücüleri ve ortakları, tüm Türkiye’ye ve doğaseverlere sesleniyor ve herkesin desteğini bekliyor.


Turizm Ormanı’na kısa mesaj yoluyla destek vermek için;
TURIZM ORMANI yazıp 2026‘ya gönderebilirsiniz.
(Bir SMS bedeli 2 (iki) fidan olmak üzere 20 TL’dir)

Turizm Ormanı hesabına para transferi yoluyla destek vermek için;
OGEMVAK Turizm Orman Hesabı
Ziraat Bankası IBAN: TR 6500 0100 0799 3558 6221 5099
(1 (bir) fidan bedeli 10 TL’dir)

Turizm Ormanı’na kredi kartı ile çevrimiçi bağış yapmak için;
https://turizmormani.tuader.org/

Turizm Ormanı Projesi’nin ortakları: TÜRSAB, TÜROFED, TÜROB, TTYD, TUREB, TURYİD, SKAL, TUADER, POYD, TUROYD, THTC, TAŞPAKON, TAFED, TURDER, TUYED, I-MICE, İstanbul Doğa Sporları Kulübü.

Turizm ormanına kısa mesaj, para transferi veya internet üzerinden kredi kartı yöntemleriyle destekte bulunulabiliyor.

Fidan bağışı kampanyasına, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği, Türkiye Otelciler Federasyonu, Türkiye Otelciler Birliği, Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği, Turist Rehberleri Birliği ve Türkiye Aşçılar Federasyonu başta olmak üzere toplam 17 sivil toplum kuruluşu katıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!