MARMARİS MANŞET

TURİZM SIKINTILI MI?

Gökten ULUGERGERLİ

Yazarın şu ana kadar yazılmış 337 makalesi bulunuyor.

Keşke böyle bir duygu bile aklımıza gelmeseydi. İyi idik iyi hazırlandık ama. İşte o ama yok mu amalar biz gibi turizm merkezlerinde uykuları kaçırır oldu.

En büyük ve önemli turizm fuarlarından biri daha salgın hastalık nedeniyle kapılarını kapattı.

Malum ITB Berlin Turizm Fuarı da iptal edildi. Korkunç salgın korkusu dört geziyor.

Bu sadece Türkiye’nin sorunu değil bu duyanın ve de dünyada yaşayan her insanın sorunu.

Varsayalım ki turizm tüm aktörleri ile canlandı ve de verimli bir sezon geçti, geçti ama ne yazık ki salgına öyle veya böyle bulaştık diyelim. Bu hiçte uzak bir ihtimal değil. Ülkemizin dört bir yanına bu salgın illeti bulaşmış, Avrupa’ya sıçramış, ölümcül hastalık cirit atıyor. Özetle Ülkemiz turizmi de, bu salgın hastalık korkusu nedeniyle gerekli payı aldı. Korku dağları sardı. Ne yazık ki bu amansız illet, ülkemiz acısından da içinde yaşadığımız zor koşullara ilaveten fevkalade bir sıkıntıyı da beraberinde getirdi.

Ne yapmalı nasıl davranmalıyız?

Elbette her turizm sektörüyle uğraşan ve de bu sektöre bağlı olan kurum ve kuruluşlar, dış turizminin donuklaşması nedeniyle az veya çok zarar göreceklerdir.

Bu durum tevekkel karşılanmalıdır. Alternatif tek bir turizmimiz var o da iç turizm. İç turizme şimdiden ağırlık verilmeli ve cazibe ortamı yaratılmalıdır. Çeşitli etkinliklerle, iktidarında ucuz faizli hatta faizsiz orta vadeli turizm kredileri tahsis etmeli ve iç turizm canlandırılmalıdır. Böylece en azından turizm yatırımcıları kar etmeseler bile zarar da etmezler.

Ne olur diye sorarsanız, bacasız sanayi yani yurt dışı turizm gelirleri dibe vursa da, dermansız korana virüsünü ülkemizden uzak tutarız.

Ne şeytanı görür ne Fatiha okuruz.

YAZARIN SON YAZILARI
AFGANİSTAN KORE OLUR MU? - 16 Haziran 2021
SUKûNET - 15 Haziran 2021
AKP VE PLAJ - 14 Haziran 2021
CHP BASIN TOPLANTISI - 12 Haziran 2021
DOĞALGAZ ENERJİ - 6 Haziran 2021
SANCILI NEFES - 1 Haziran 2021
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!