MARMARİS MANŞET

TURİZMCİLER BU SEZONDAN UMUTLU

TURİZMCİLER BU SEZONDAN UMUTLU

Türkiye Seyahat Acentalar Birliği Marmaris Bölge Temsil Kurulu yeni yönetimi tanıtmak amacıyla,  kahvaltı düzenleyerek basınla buluştu. Thomas Cook’un iflasına rağmen rezervasyon oranında artış olduğunu açıklayan TÜRSAB Başkanı Suat Esin, Geçen sene oranla turizmde bu yıl yüzde 16 artış olduğunu söyledi.

Yeni yönetimi tanıtmak için basınla bir araya geldiğini belirten Türkiye Seyahat Acentalar Birliği Başkanı Suat Esin,  “ Basın olmadan ne turizm olur, ne de siyaset. Basınla her zaman yan yana, kol kola olmayı hedefliyoruz. Ekim ayında yapılan seçimde bu yola tekrar baş koyduk. 3 yıl daha Bölge Temsil Kurulu (BTK) başkanı ve yönetimi olarak görevimize devam edeceğiz” dedi.TÜRSAB’ın yeni yönetim kurulunda Suat Esin, Şenay Tokmak, Atilla Arman Sinem Dursun, Mustafa Kızılca, Nahide Kuyucu ve Şenay Öztürk yer alıyor.

Muğla ve Marmaris başta olmak üzere Thomas Cook’un iflası turizmi olumsuz etkilediğini söyleyen Suat Esin, Thomas Cook’un iflası turizme büyük zarar verdi, ama ona rağmen rezervasyonlarda yüzde 15 artış var. Turizmde önümüzdeki yıl verilerine göre İngiliz pazarının Thomas Cook açığı kapatılmış. Rezervasyonlar oldukça yüksek. Rus pazarında ve İngiliz pazarında artış var.  Ortadoğu pazarında kriz yaşanıyor, bu da bizi olumsuz etkiliyor. Bizim için çok önemli bir Pazar, umarım Ortadoğu pazarı kendini toplar.  Otadoğu krizi çözerse önümüzdeki sezonun daha iyi geçecek. Mart itibariyle turizm sezonu başlıyor. Birçok otel müşteriyi kabul edecek. Geçen sene oranla bu sene turizmde artış bekleniyor. Rusya pazarımızı kaybedersek, turizme büyük bir zararı olacaktır” şeklinde konuştu.

“FİYATLARIN ARTMASINA RAĞMEN TALEP ÇOK”

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Türkiye’nin bazı Avrupa ülkelerine vize muafiyeti sağlamasına karar verildiğini açıkladığını belirten Esin,  Avrupa Birliği Schengen bölgesi üyelerinden Avusturya, Belçika, Hollanda, İspanya, Polonya ve Birleşik Krallık vatandaşlarına, 2 Mart 2020 tarihinden itibaren Türkiye’ye gerçekleştirecekleri turistik amaçlı seyahatlerinde her 180 günde 90 gün süreyle vize muafiyeti sağlanması kararlaştırıldığını söyledi.  Esin bu adımla, anılan ülkelerle turizm potansiyelin  artırılmasının yanı sıra, ticari, ekonomik ve kültürel ilişkilerinin  daha da geliştirilmesi amaçlandığını ifade etti. Suat Esin, Thomas Cook’un önceki yıl  500 pound olan rezervasyon fiyatların bu yıl 800 ve 900 pound olmasına rağmen artış görüldüğünü belirtti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!