MARMARİS MANŞET

TURİZME YİNE BİR PARMAK BAL MI?

Gökten ULUGERGERLİ

Yazarın şu ana kadar yazılmış 337 makalesi bulunuyor.

Bir bankacı arkadaşımız vardı adı da Emiz, soyadını yazmayacağım. Dünya iyisi ne zaman görsen yüzü güler, hiç asık suratlı gören olmamıştır. Müşterilerine karşı da öyledir, her godasına gelen müşteri sorunları olsa da gülerek çıkardı.

Bir gün kendisine sordum, sayın Emin, dedim nedir bu işin sırrı. Banka şubesine gelen her müşteri gülerek çıkıyor, sorunları olsa da. Bak gökten abi dedi, benim masamın altında bir kavanoz bal var. Gelen her müşterime ilk önce bir kaşık bal veriyorum. Ağzı ballandımı da insanın tatlı tatlı konuşur oluyor. Beraberce işlerimizi bitirince ikimizin de yüzü gülüyor.

Turizm ve turizme bağlı tüm sektörler de artık dayanma güçlerinin kalmadığını beyan ediyorlar.

Aşılamalar derseniz kaplumbağa hızı ile ilerliyor. Turizm sabırsızlaşıyor. Zira Marmaris başta olmak üzere ülkemiz ötelleri, havuzlarını doldurdular, çalışanlarını da aşıladılar. Artk tek beklentileri, uçakların inmesi, havuz ve sahillerin turistlerle dolması. Her kesimde olduğu gibi turizm ve bağlı sektörlerde tabiri çaiz ise bıçak sırtı gözler haber ve yollarda.

Hal böyle iken mayıs ve haziranı ayı  neredeyse turistsiz olarak bitirecek gibi görünüyor.

Vatandaşın dayanma güçü neredeyse tükenmek üzere. Ekonomi canlanamaz ise zor günler hepimizi bekliyor.

Hala çekler karşılıklsız damgası, eğer imza sahibi müsaade etmez ise yazılamıyor. Stopajlar düşürülse bile elde nakit olmayınca ekonomi çarkı dönmüyor.

Kiracı kirasını ödeyemiyor , kiraya veren de kirasını alamayınca bu duruma bağlı ekonomi dişlileri dönmüyor. Satınalma kısılınca üretim de kendi kendine dur diyor. Hepiniz biliyorsunuz ki, üretim olmayınca işsizlik sorunu ve gerisinde nelerin geldiğini. Artık her vatandaş ekonomide neler olursa, neticelerinin,neyi getirip götürdügünü adı gibi bilir halde.

Turzm artık bir kaşık bal ile oyalanabilir halde değil. Ülkemiz bir an önce ve de süratle aşılanma problemini bitirip, başta turizm gelirleri olmak üzere ekonominin tüm çarklarını faal hale getirmek mecburiyetinde. Aksini düşnme ve de sorma.

YAZARIN SON YAZILARI
AFGANİSTAN KORE OLUR MU? - 16 Haziran 2021
SUKûNET - 15 Haziran 2021
AKP VE PLAJ - 14 Haziran 2021
CHP BASIN TOPLANTISI - 12 Haziran 2021
DOĞALGAZ ENERJİ - 6 Haziran 2021
SANCILI NEFES - 1 Haziran 2021
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!