MARMARİS MANŞET

TÜRKİYE TEK YÜREK OLDU!

TÜRKİYE TEK YÜREK OLDU!

Marmaris Sarıana Mahallesi sakinleri, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 100. yıldönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamak için saat 21.00’de balkon ve camlara çıkarak hep bir ağızdan İstiklal Marşı okudular.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları bu yıl salgın nedeniyle yapılamayınca akşam saatlerinde tüm kentler tarihi görüntülere tanıklık etti. Saat 21:00’da Türkiye’nin dört bir yanından vatandaşlar evlerinin balkonlarına ve pencerelerine çıkarak hep bir ağızdan İstiklal Marşı’nı söyledi. Balkonlara taşınan 23 Nisan coşkusu, renkli görüntülere sahne oldu. En güzel kıyafetlerini giyerek ellerine ay yıldızlı bayraklarını alan çocukların sevinçleri gözlerinden okundu.

BALKONLARDA ŞÖLEN YAŞANDI

Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüsü sebebiyle bu yıl meydanlarda kutlanamadı, ama balkonlarda coşkuyla kutlandı. Bu kapsamda 4 günlük sokağa çıkma yasağının ilan edildiği Marmaris’te de mahalleli ve çocuklar anlamlı gün için hazırlıklarını tamamladı. Balkonlarını ve evlerinin pencereleri 23 Nisan için günler öncesinden süslendi. Vatandaşlar daha sonra çalan şarkılara cep telefonlarının ve evlerinin ışıklarını yakıp söndürerek eşlik etti. Öte yandan, bazı vatandaşlar da 10. Yıl Marşı, İzmir Marşı, Mehter Marşı ve “Ölürüm Türkiyem” şarkısıyla kutlamalara eşlik etti.

AYNI HEYECAN VE GURURLA

Mahalle sakinlerinden Şaduman Yanmaz evde kutlamalarına rağmen mutlu olduklarını ifade ederek, “ Bu yıl korona virüs nedeniyle, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı balkonlarımızda kutladık. İçimizde yine aynı heyecan ve gururla. Çocuklarımızın aklında güzel anılar kalsın istedik. 23 Nisan’ı evlere kapalı olarak kutlamak istemedik. Önce binamızı süsleyerek başladık. Daha sonra doğaçlama bazı şeyler gelişti. Güzel oldu. Bütün mahalle bir araya gelerek görüşemediğimiz komşularımız ile 23 Nisan’ı hep birlikte kutlamış olduk. Çok mutluyum. Çocuklarımız da evlerde mutludur herhalde. Ne kadar evlere kapalı kalmış olsalar da bu mutluluğu yaşasınlar istedik” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!