MARMARİS MANŞET

TÜRKLER RAKİPSİZ 1. NUMARA

Metin CANGÖR

Yazarın şu ana kadar yazılmış 455 makalesi bulunuyor.

Sevgili okurlar bugün Federal Almanya’da yaşayan 112 ayrı devletten insanlar arasında Türkler birbirleri ile kavga ve davalı olma durumunda açık ara 1.ci durumda.
Bu durum ciddi bir Alman gazetesinde ele alınmış. Türk, Alman Psikologlar, Öğretmenler toplanıp incelemişler. Anlaşarak teşhis koymuşlar ve Türk ailelerinde yaşlılara saygı biraz öğretiliyor ama insana saygı HİÇ öğretilmiyor.
Zaten bütün sorun burada… Türkler yaşlı olup kendilerinden önce doğanların ellerini öpüyor, birazda saygı gösteriyor ama kendinden sonra doğanlara veya kendi yaşlarına yakın olanlara hiç ama hiç saygı göstermiyor. Onlara Allah’ın kulu gibi bile çoğu zaman bakmıyorlar.
Bu durumda insana saygı hiç olmadığı görülüyor. Dikkat edin her sorunun altında bu var. Trafikte çok açık ve net görülüyor. Mahkemelerde dosya adetlerine bakın hemen görürsünüz. Avrupa veya Amerikaya gittiğinizde ilk göreceğiniz büyük fark bu.
Türkiye’nin rakipsiz en büyük sorunu insana saygının yetmemesi veya hiç olmaması. Almanların bu kararına tamamen katılıyorum.
Bu durumu hemen her yerde görüyoruz ve yaşıyoruz. Camii’de bile yaşıyorsunuz adam geliyor oturanları ite kaka öne geçiyor ve sizi iterek bir kişinin zor gireceği yere oğlunu da beraber sokuyor. Aynı trafikte olduğu gibi. Şöyle bir bakın tamamen insana saygısızlık ve bunun temeli İlkokuldan başlıyor. Çeşitli devlet dairelerinde bilhassa hastanelerde “SEN” hitaplı konuşmalar bunu çok açık gösteriyor.

Fevkalade zeki, başarılı öğrenciler yetişiyor Türkiye’de ama ”İnsana Saygı” hiç öğretilmiyor ve bunun acısı çekiliyor, heryerde görüp yaşanıyor. Saygı görmeyende aynı şekilde mukabele ediyor ve bundan kavgalar çıkıyor, mahkemeler
ve dosyalar birikiyor.

Birbirleri ile kavgada AIHM davalarına görede Türkiye 1.ci sırada. Bu da tüm sorunu bütün çıplaklığı ile gösteriyor.
Çok derinlere de inmeyin, siyasetin diline bakın hemen anlarsınız…Onlarda mahkemelik…

YAZARIN SON YAZILARI
DİSİPLİN VE DÜZEN - 4 Ağustos 2021
TÜRKİYE’YE YARDIM EDİN - 3 Ağustos 2021
YANGIN - 2 Ağustos 2021
Yangın - 2 Ağustos 2021
ASKERİ GÜÇ NEDİR? - 28 Temmuz 2021
AFGAN GÖÇMENLER - 26 Temmuz 2021
İNANILMAZ PAHALILIK - 26 Temmuz 2021
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!