MARMARİS MANŞET

ULUSLARARASI GÜVENLİK

Sevgili okurlar daha dün Federal Almanya Savunma Bakanı ve İktdar Partisi seçilmiş Başkanı Bayan Annegret Karrenbauer bir teklif yaptı ve Türk-Suriye sınırındaki Güvenli Bölgenin Alman-İngiliz-Fransız askerlerinin kontrolünde olmasının doğru olacağını söyledi.

Bunun üzerine ortalık biraz karıştı çünkü İktidar ile Koalisyon halinde bulunan Parti Alman askerinin Almanya dışında böyle bir işe gönderilmesinin normal ve kabul edilir bulmadıklarını bildirdi.

Tweet atmanın çocuk işi olduğu ve SMS değil de SOS olduğu söylendi ve tartışıldı. Twit atıp kafa karıştıracağına çık basın toplantısı yap anlat ve soruları cevapla dendi. Bu şekilde twit atmaları çocukça bulduklarını her tarafta beyan ettiler.

Alman Şansölye (Başbakan) Merkel ise Savunma Bakanı Bayan Karrenbauer’ın arkasında olduğunu ve desteklediğini bildirdi.

Bu durumda Almanya, İngiltere, Fransa ve belki Amerika Uluslararası kuvvet olarak Türkiye ile Suriye arasındaki güvenli bölgeyi kontrol etmesi isteniyor veya teklif ediliyor.

Bu teklife taraflar nasıl bakar bilemiyorum ama Kürtler Türkler olmasın da kim olursa olsun diyor ve bunu televizyon kanalları ile gazetelerde röportajlarda açıkça söylüyorlar.

Türkiye ile Suriye sınır güvenliği çok karışık ve elastiki bir durum. Amerika silahları verdi çekileceğini söyledi, Rusya Türkiye ile devriye görevi de yapmayı kabul ediyor.

Aslında gelin bir tane ama birçok damat var, on bin kilometreden gelen de dahil şimdi Almanya, İngiltere ve Fransa’da çıktı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!