MARMARİS MANŞET

UMUT AŞILAMA

Gökten ULUGERGERLİ

Yazarın şu ana kadar yazılmış 308 makalesi bulunuyor.

Bilirsiniz, lig maçlarında sonlarına gelindiğinde galip takım oyuncuları, yere düşer nazlı nazlı kalkar, kaleci topu elinde fazla tutar sarı kart görme pahasına, faule maruz kalan futbolcu uzanır yatar yere sedye gelir yanına bir bakarsın sihirli bir el dokunmuş gibi kalkar maça devam eder. Umut maçın bir an önce bitmesidir.

Bu melun salgının da sonuna gelmek üzere olduğumuz konusunda, yaygın bir anlayış yaygın bir inanış var. İnşallah ta öyle olur malum salgının sonu gelir. Ancak, Sağlık Bakanımızın yaptığı açıklamalarda kafalar biraz karıştı gibi. Sn. Bakan malum salgın aşısının Aralık 11 de ülkemize geleceğini söylemesine karşın son açıklamalarında ise bu sevkiyatın üç dört gün gecikeceğini söyledi. En erken aşı işleminin, Ocak 2021 Ocak ayında başlayacağının ifade etti devamında ise Şubat 2021 ay sonuna kadar iki doz aşının 25 milyon vatandaşımıza vurulacağını beyan etti.

Tabi ki bu gecikmeler normal hayat şartları olsa idi makul karşılanırdı ancak bakanlık açıklamalarına göre günde en son olarak, 220 vefat -ki bazı otoritelerce vefatın,  bu sayının kat be kat fazla olduğu ifade edilmektedir,- olduğu ülkemizde bir saatin bile çok önemli olduğu malumlarınızdır.

Malum salgın olaylarının başından itibaren, gerçeklilik ve şeffaflık hususunda soru işaretleri bulunduğu birçok yetkili ağızlarca, gerek görsel gerekse yazılı organlarda beyan edilmiştir.

 Millet diken üzerinde, bu melun salgından bir an önce kurtulmak istemenin, hararet ve heyecanı içerisinde yaşamaktadır.

Millet halen yazı tarihi itibarı ile gerekli yasal prosedürleri bitirmemiş olan ve angaje olduğumuz Çin aşısını, bir an önce vurulmasını beklemektedir.

Umarız herhangi bir aksilik olmaz, artık vatandaşın rüyalarına giren bu kurtarıcı aşı, bir an önce hastalarımızla kavuşur.

Vatandaş umut aşısını değil gerçek aşıyı görmek ve vurdurmak istiyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!