MARMARİS MANŞET

UMUT

Gökten ULUGERGERLİ

Yazarın şu ana kadar yazılmış 306 makalesi bulunuyor.

İster ilaç olsun isterse aşı, dört gözle bütün dünyada bulunması ve bir an önce vurulması için umutla bekliyor. Bizde de umutla bekleniyor fark ne derseniz, bizim yaşam tarzımız oldu umut. Eloğlu ise aşıyı yaptırmaya başladı bile.11 aralık derken ocak 2021 yılına taşıdık umudumuzu, inşallah bir aksilik olmaz da gerçekleşir. Ya umutlarımız gerçekleşmez ise ne olur, ne olacak bizde Temel gibi düşünmeye başlarız. Temel dedim de; 

Temel kaynanasıyla birlikte Avrupa gezisine çıka­caktı, arkadaşı Dursun sordu:
-Yahu sen hep kaynanandan yakınıp durmaz mıy­dın? Şimdi de Avrupa gezisine mi çıkarıyorsun?
-Ne yapayım Dursun, sık sık Avrupa’yı görme­den Allah canımı almasın! deyip duruyor. Benimki, bir umut işte…

Böyle giderse bizde kuzuyu kurda teslim edeceğiz tükenir  ise umutlarımız.

İnşallah aşı umutlarımız kaybolmaz gerçekleşir, dünyanın da beklediği bu, ülkemizin de beklediği bu. Malum salgın karşısında, dik duraçağız, müçadeleden yılmayacağız. Ne yazık ki bu güne kadar malum salgın ile alınan ve de uyğulanan tedbirler, korana virüsünü alt etmeye yetmedi. Hala korana virüsünün etkisinden kurtulamadık, tabiri çaiz ise hala korana virüsüne teslimiz.

Kümese müdür aranıyormuş. Başvuranlar arasında tilki de varmış…
Kalıbına kıyafetine bakıp, tilkiyi çok beğenmişler ve tavuk kümesine göz kulak olması için işe almak istemişler… “Ne ücret istiyorsun?” diye sorulunca tilki kıkır kıkır gülerek: “Vallahi, ben gülmekten söyleyemeyeceğim, siz ne verirseniz verin” demiş!

Biz de korana virüsüne her gün, binlerece hasta ne yazık ki yüzlerce can veriyoruz yine de melun salğını altımıza alamadık. Bir umut değil bin umutla bekliyoruz,aşıyı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!