MARMARİS MANŞET

UYUMDA MARMARİS ON NUMARA

Gökten ULUGERGERLİ

Yazarın şu ana kadar yazılmış 337 makalesi bulunuyor.

Helal olsun Marmaris ve de Marmaris yaşayanlarına.

Bir buçuk yılı aşkındır dünya ve ülkemizi saran melun salgının, dibine halen kezzap suyu dökülmemiş, ölüm yağan kara bulutları hala korku salmaktadır.

Hal böyle olmasına rağmen, Marmaris sakinleri, yılı aşkın bu musibetten kurtulmak için yöneticilerinin  de destekleri yle, kararlılıkla izlenen her türlü kısıtlama ve yasaklara harfiyen uymuştur.

Hassas ve duyarlı olan vatandaşlar, izin verilen saatlerde bile yapılan yürüyüşlerde karşı karşıya gelmemeye, mesafe ve maske kurallarına uymayı ihmal etmemişlerdir.

Marmaris  yaşayanları, kaldı ki cenaze ve taziyelerde de duyarlı davranmış, kurallara uymaya azami özen göstermiştir. Toplu halde bulunmamaya, aile toplantılarını da mümkün olduğunca yapmamaya veya daha sonraya bırakmaya tercih etmiştir.

Diğer taraftan Marmaris yaşayanlarının çoğunluğu emekli olduğu düşünülürse, atmış beş yaş üstü kişilerimizin, çift doz aşılama yapılması da bu malum salğın ile mücadelede de büyük rol oynamıştır.

Malum salgının, önlenmese bile hafifletilmesinde elbette doktorlarımız ve hemşirelerimiz  başta olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımızın, özveriri gayretleri unutulmamalıdır.

Marmaris sağ duyuludur akıllıdır zekidir. Marmari yaşayanlarının geçim ve yaşamları turizme bağlıdır. Marmarisye faaliyet gösteren iş yeri ve kollarının yüzde doksandan fazlasının da geliri turizme bağlıdır.

Marmaris demek turizm demektir. Turizm sağlık demektir, Bu nedenle Marmaris ve benzeri tatil merkezlerinde sağlık ve hijyen, salgın olmasa bile hep ön plandadır.

Marmaris sağlığın kiymetini iyi bilir. Dünya ülkeleri de bu hususu i yi bildiği için tüm turizm yataklarımız rezerve edilmiştir. Sadece fiili olarak turistlerin gelmesi beklenmektedir.

YAZARIN SON YAZILARI
AFGANİSTAN KORE OLUR MU? - 16 Haziran 2021
SUKûNET - 15 Haziran 2021
AKP VE PLAJ - 14 Haziran 2021
CHP BASIN TOPLANTISI - 12 Haziran 2021
DOĞALGAZ ENERJİ - 6 Haziran 2021
SANCILI NEFES - 1 Haziran 2021
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!