MARMARİS MANŞET

VATANDAŞLARDAN TEPKİ,YETTİ BE KARDEŞİM

VATANDAŞLARDAN TEPKİ,YETTİ BE KARDEŞİM

Marmaris’e 4 kilometre uzaklıktaki Karadere mevkiinde bulunan Ağlayan Kaya, adeta çöplüğe dönüşmesi vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılandı. Çöp konteynırı olmasına rağmen çöplerin yere atıldığını ifade eden Marmarisli Elektrik Mühendisi Ahmet Göçer, “ Bu konuda herkesi duyarlı olmaya davet ediyorum” dedi.

 Hayal kırıklığına uğradığını belirten Ahmet Göçer, “Karadere civarı ağlayan kayalar dediğimiz yerde ilk başta bu ızgaraları gördüğümde çok sevinmiştim. Sosyal medyada çok paylaşılacak örnek bir çalışma olduğunu düşündüm, yol kenarlarına araçlardan atılan çöplerin ızgarada birikip derelerden denize gitmeyeceğini düşünerek mutlu olmuştum, ancak daha sonra hemen o bölgede çöp konteynırı olmasına rağmen, duyarsız kişilerin çöpleri ızgaranın arkasına atmış olduklarını görünce hayal kırıklığına uğradım. Çevremiz adına çok üzüldüm, herkesi daha duyarlı olmaya davet ediyorum.” şeklinde konuştu.

CEZA 5 BİN TL’YE KADAR ÇIKABİLİYOR

 Kabahatler Kanunu’na göre çevreyi kirletmenin cezası 5 bin TL’ye kadar çıkabildiğini belirten bir vatandaş, yere çöp atanlara uyarıda bulunarak, “ Yola çöp atmanın bedeli 132 TL’den başlayıp 5.000 TL’ye kadar çıkabiliyor. Böyle bir güzellikte yaşayıp değerini bilememek çok üzüyor beni. Lütfen yaşam alanlarımızın değerini bilelim. Çöplerinizi evinizin salonuna nasıl dökemezseniz, çocuklarımıza miras bırakacağımız doğayı da kirletemezsiniz” diye konuştu.

MİRAS BIRAKACAĞIMIZ DOĞAYI KİRLETEMEZSİNİZ

Doğal güzelliğe zarar verildiğini söyleyen bir vatandaş ise, “ Dünyanın İncisi Marmaris’in değerini bilmeyen birçok vatandaş var. Kardeşim yiyeceğini, içeceğini ye iç, çöpe at. Bu kadar zor mu? Arabadan attığınız çöp belki kazaya bile sebep olabilir. Hiç mi düşünmüyorsunuz?  Hayvan bile yaşadığı alana saygı duyuyor. Yetti be kardeşim”  dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!