MARMARİS MANŞET

VELİLER İSYAN ETTİ

VELİLER İSYAN ETTİ

Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Muğla İl Birinciliği Satranç Turnuvası geçtiğimiz hafta sonu Akyaka Cahit Belkıs Güneyman İlkokulu/Ortaokulu’nun Salonunda gerçekleştirildi. Düzenlenen turnuvada veliler ise okulun yetersiz koşullarda hizmet verdiğini ve tuvaletlerin temizliğinin yapılmadığını belirterek isyan etti.

   Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Muğla İl Birinciliği Satranç Turnuvası 14-15 Aralık tarihlerinde Akyaka Cahit Belkıs Güneyman İlkokulu/Ortaokulu’nun Salonunda gerçekleştirildi. Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen turnuvaya yaklaşık 170 öğrenci katıldı.

   Öğrenci yakınları ise okul bahçesinde oturacak yerlerin kısıtlı olmasının yanı sıra okul tuvaletlerinde hijyen kurallarına uyulmadığını öne sürerek, tuvaletlerin temizlenmediğini ve ellerini yıkamak için sabun bile bulamadıklarını belirtti. Veliler ayrıca turnuva maddelerine göre fiziksel şartların yerinde olması gerektiği hususunun öneminin uygulanmadığını söyledi.

   Kazanma sevincini yaşayamadığını söyleyen Zeliha Mazlum “ Kemoterapi görmeme rağmen bir anneanne olarak, torunumun kazanma sevincini yaşamak için buradayım. Benimde bir şikayetim var.  Biz burada iki gün boyunca zor koşullarda çocuklarımızı bekledik. Okulun bahçesinde veliler için oturma alanları yok, aynı zamanda lavaboların hijyenik açısından yeterli olmadığı için zor anlar yaşadık” dedi.

Muğla Küçükler (07-12) İl Birinciliği Satranç Turnuvası’nda 12 kategoride yapılan turnuvanın galipleri ise şu şekilde sıralandı;

1-ERİKCİ UMUT KAAN

2-ORHAN RUŞEN KEMAL

3- AVCI HASAN GÜNEY

4-ÇAKMAK HÜRKAN EFE

5-ÇELEBİ ŞERAFETTİN

6- DAMKACI ALPEREN

7- DEMİRTAŞ KEREM BARIŞ

8-KILINÇ TUNAY

9-ÖNER ALPTUĞ AVNİ

10-TUĞRUL KAĞAN

11-UMUT EYMEN ÇİNKAYA

12-HAKANOĞLU ÇAĞAN

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!